hei onko kellään cerazeten käyttäjistä kokemuksia hyvin runsaasta ja pitkä aikaisesta vuodosta, ja onko kenties pillereiden käytön alussa yleistä. aloitin n. 1kk sitten pillerit ja 2 viikkoa siitä alkoivat menkat jotka sitten kestivät ja kestivät ja olivat runsaat. söin liuskan loppuun normaalisti niinkuin kuuluukin, mutta sitten mittani tuli täyteen kun edelleen viikko pillerien lopettamisen jälkeen vuodan, en tosin paljoo mutta kuitenkin. nyt mietin että johtuukohan pillereistä vai jostakin muusta. harvinainen vaiva koska vuodot ovat olleet aina hyvin säännölliset ja niukat normaalisti kestänyt n.4-5pv.
runsas vuoto ja cerazette
ninatz
32193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voi olla ihan normaali ripuli.
Mä käytin Cerazettejä reilun vuoden. Välillä oli aikoja, jolloin vuotoa tuli tiputellen pari kuukautta putkeen ja sitten se loppui kokonaan. Lopetin noi pilsut, kun en jaksanut sitä ihmettelyä!
Itse käytin 3kk Cerazettea ja jatkuvasti tuli pahanhajuista vuotoa, ei niinkään verisen punaista, mutta jotakin ihan muuta. Heh. Sain siitä myös nyppylöitä kasviohini, joten lopetin niiden käytön. Mieluummin "kärsin" sen 1 viikon kuukautiset kuin jokapäiväisen kummallisen vuodon. :))