Mielestäni heitä on enemmän, kuin enkeleitä? Oletko nähnyt piruja?
Piruja, onko heitä
Nähty on
271993
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Ne, joilla on taipumusta halluihin näkevät nykyään ennemmin alieneja enkelten ja pirujen sijaan. Niitä "Harmaita" etenkin ja reptiliaaneja. Jälkimmäiset ilmeisesti ulkonäön puolesta ovat melko pirullisia. ;)
Folklore nykyaikaistuu ja vanhojen satujen ja menninkäisten sijaan nykyään on urbaanilegendoja ja abduktioita.
Noiden ilmiöiden kokeminen voi olla 2-vaiheinen prosessi. Toinen vaihe on henkilökohtainen, se liittyy henkilön ajatus- ja elämysmaailmaan. Henkilö kokee ilmiön haluamassaan muodossa, sellaisena joka sopii hänelle. Ensimmäisessä vaiheessa on olemassa vain ko. ilmiön idea joka on ikuinen ja muuttumaton. Tämä sitten kytkeytyy henkilöstä riippuen toisessa vaiheessa erilaisten olioiden ilmiasuiksi, esim. piruiksi ja enkeleiksi jos henkilöllä on vanhempi versio.
ja niita tulee suomeen koko ajan lisaa, ja tartuttaa suomalaisiakin vasemistolaisia luusereita, jotka eivat muuten osaa ansaita elatustaan eika tehda tyota.
Oireet on kuolaaminen ja lanteen pyllistaminen.
Homoja motivoiva liike.
Se melkein panee minutkin ajattelemaan silleen..
Siksi kannattaa aina menna takariviin...
http://www.youtube.com/watch?v=bI4gh16CG3g&feature=related
vit...u...tti ku pien oravaa ja katsoin samalla itseäni peilistä ja siellä se oli.
Olen jälkeenpäin yrittänyt olla enemmän paremmalla tuulella.
enkä demoneihin.
Jokainen uskoja itse luo niin paholaisia kuin enkeleitäkin.
Maailmassa ei ole muuta kuin erilaisuutta jolle jokainen antaa muodon ja tarkoituksen sen mukaan mihin itse uskoo.
Ja minun elämääni ei kuulu pirut ja demonit. :-)
ovat tunteita. tunteita jotka vainoavat,ovat spontaaneja, provokoituja. eli masennus,viha,raivo,kärsimys,haikeus, jne. jopa rakkaus saattaa olla demoni. kuten esimerkiksi itselläni.
jatkaa esimerkiksi omahyväisyys, tietämättömyys ja ylpeys, joka voi johtaa snobismiin mikä on aika noloa
sitten kun pitää valita oikean ja väärän välillä niin helvetti on joka tapauksessa edessä
näitä omia ja muidenkin: pelko, ylimielisyys vanhuksia kohtaan
ja se kun etsii muista vikoja eikä kestä, vaikka itsessäkin on paljon
tai osaa rehellisesti sanoa asioista ja kauniisti
meistä on demoninsa. mutta kuinka moni ne tiedostaa ja pystyy demoninsa hallitsemaan??
on hyvä, jos jotain huomaa. Kun ei ala pipo liikaa kiristämään.
kyllä ne on kaikilla mukana jo syntyessä, tiedän vaikka en ole muussa, kuin omassa uskossa.
NE TULLOO!! ei maha mittää, ei edes kihlakunnan päämies voi pysäyttää niitä.
Kun Lusifer, arkkienkeli nousi kapinaan Jumalaa luojaansa vastaan, samalla kolmas osa enkelimaailmaa lankesi hänen mukanansa. Demoonit voivat tekeytyä vieläkin valkeuden enkeleiksi. Sen vuoksi palvontamme tulisikin kohdistua suoraan Jeesukseen Kristukseen ja Jumalaan eikä enkeleihin.
Tiedän kyllä että ne eivät ole totta.
>>>Viinapäissäni kyllä
ja enkelejäkin. 28.8.2008 klo 19.27
Tiedän kyllä että ne eivät ole totta.
Olen nähnyt piruja, tosin olin sairaalassa ja minulla oli aivopaineet aivan sekaisin. Lääkäri kertoi että on normaalia että näkee harhoja, kun on paha aivovaurio, kuten minulla oli.
Tuli tässä mieleen pohjoisessa asuvan ystävämme
lausahdus. Kaveri oli nuorena ollut uskossa, mutta sitten pullo oli tullut rakkaammaksi ja hän joutui käymään monenlaisia polkuja.
Kerran hän huokasi:
Ja vielä ihmiset väittävät, että paholaista
ei ole! On niin monta kertaa nähty, että ei
tarvitse tulla valehtelemaan!
Tietenkin Piruja on olemassa ihmisen hahoisina maan päällä. Esimerkiksi Kauhajoen kouluammuskelija oli esimerkki sellaisesta ihmishahmoisesta pirusta. Ja minä olen tavannut elämäni aikana monta ihmistä, jotka ovat selviä Piruja.
Aika usein Lipponen ja Aho ja ne kaksistaa muuta jukuripirua Arkadianmäeltä.
Kouluammuskelija oli onneton nuori, ei mikään piru.
Kauan sitten kävin aamuyöllä veskissä. Vastapäätä oli ulko-ovi. Tullessani eteisseen siinä seisoi olio joka muistutti krokotiiliä. se lätkäisi räpylänsä olkapäilleni haisi mädäntyneelle ja oli tosi pahan näköinen suomuineen.
Aloin tyntämään sitä rinnasta, joka oli kiinteä.
Takaperin meni oven läpi, en tiedä enkä välitä tietää minne !
vasta vuosia myöhemmin näin TV sarjan V Josta sai alkunsa tarinat Replikaaneista?
ovat avaruusolentoja. Ihan niin kuin V:ssä.
Moni on nähnyt heitä.