Vastassa on Venäjä, Kiina ja islam. Kolme kovinta voimaa tämän ajan maailmassa. Amerikka ei pärjää. Johdossa on pelkkiä typeryksiä, ja vielä huonompia on tulossa. Obama on yhtä pihalla asioista kuin Carter aikoinaan, McCain on yhtä hullu kuin Bush paitsi vielä potenssiin kaksi. Jenkki-imperiumi luhistuu. Euroopan kannattaa miettiä, onko järkeä olla liitossa sen kanssa.
Amerikan imperiumin aurinko
laskee...
4101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kahjojen kanssa, siinä vaan saa itse kärsiä.
Siispä itsenäinen Eurooppa ja pian.
Ja amerikkalaiset toivottavasti opettelevat
uusia asioita, nimittäin pysymään rajojensa
sisällä. Tämän pitäisi olla normaalilla järjellä
ajatellen selvää. Siksi ne rajat on juuri olemassa.
Lässähtääkuin kuin ilmapallo tasaisin välein. Ei venäläiset itsekään luota omaan järjestelmäänsä, koska siirtävät rahojaan pois Venäjältä. Venäjän järjestelmä on puolirikollinen perustuen valtaan ja voimaan. Kaikki pyrkivät rikastumaan mahdollisimman nopeasti, koska huomisesta ei tiedä. Kaikki minulle nyt! Siellä ei ole pankkeja, joihin voisi luottaa. Amerikka on aina Amerikka ja venäläiset muuttavat sinne, tallettavat rahat sinne ja vierailevat siellä mielellään.
Tämä ennustaa hyvää Amerikalle. Siirtolaiset itäeuroopasta tuovat dynamiikkaa.
Raaka-aineet on nimittäin Venäjällä!
On mineraaleja? Niitä on tasaisesti kaikissa maanosissa ja jopa helpommissa luonnonolosuhteissa.
Tiedätkö jotain mineraalia, jota olisi vain Venäjällä? Afrikkakin on vielä melko huonosti kartoitettu. Luuletko, että Venäjä rikastuu vain istumalla kaivoksen päällä - ei se niin toimi! Sen on myytävä sinne, jossa on maksavia asiakkaita. Niin se myi edellisessäkin ahdingossaan ja vieläpä halukkaasti. "Maailmanvaluutta" Suomen markkaakin pyrittiin saamaan Moskovassa hintaan mihin hyvänsä.