Taas nähtiin kuka johtaa NATOA

USA :han se!

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Rice Nato ei anna Venäjän voittaa Georgiassa/1135238748711
5151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sotatoimia!

Pelkää sanallista uhittelua!
Joorihan nähtiin että lännen aseet georgiassa eivät vastanneet sitä voimaa, joka niillä piti olla!

Venjä on voimakas

Äänestä

Hyökkäys perustuu niin idässä kuin lännessäkin nopeuteen ja yllätykslellisyyteen. Silloin ei ajatella säästöjä joukkojen ja tulivoiman siirroissa.

Vetäytyminen tapahtuu aina järjestelmällisemmin ja rauhalliseti resursseja säästäen, pölöt!

Äänestä
  • Joo, haluaisin nähdä NATOn laskuvarjojoukkojen vetäytyvän samalla vauhdilla kuin maahanlasku tapahtuu!

    Äänestä

Georgia olisi nyt Naton ehdokasjäsen, eikä Venäjän hyökkäystä Georgiaan olisi tapahtunut. Saksan Merkel esti jäsenyyden ja on osasyyllinen tähän sotaan.

Äänestä
  • oli siteen georgia naton täysjäsen tai ei!

    Natolla ei ole mitään mahdollisuuksia iskeä Venäjälle!

    natoasotilaat eivät olisi päässeet edes vaatevarastoltaan ulos, kun georgia oli jo nujerrettu!

    Ja Turhaan USA nyt uhoaa! olisi auttanut silloin kun oli mahdollisuus!
    Vitun paskaapuhuvat vellihousut!

    Mutta eivät uskaltaneet! Heh heh.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juoppo Marski kirjoitti:

USA :han se!

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Rice Nato ei anna Venäjän voittaa Georgiassa/1135238748711

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu