Eliolen syönyt nyt yhen liuskan ja pitäny taukon. n. 7 päivää sitten aloitin uuden. Ja nyt huomasin että semmonen olo että huimais?.. tai olis vähän kännissä. Vähän huimaa ja menee ohi ja niin kaikki päivit. en oo ollut nyt yhdynnässä niin päätin että huomenna en ota ja lopetan ne v*****n.. onko se vaarallista?
Johtuuko Mercilon pillereistä??
VASTAUKSIA KAIPAAN
2185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Saattaa johtua pillereistä esimerkiksi sillä tavalla, että ne ovat laskeneet verenpainettasi (mikä ei sinänsä ole mitenkään vaarallista). Kyse voi olla myös jostain muusta, esimerkiksi alhaisesta hemoglobiinista. Periaatteessa voit lopettaa pillerit ihan tuosta noin vaan kun et ole vähään aikaan ollut yhdynnässä. Jos tarkoituksesi on kuitenkin jatkaa hormonaalisella ehkäisyllä, on parasta vaihtaa lennosta uuteen merkkiin/menetelmään ilman turhia, lyhyitä taukoja, jotka vaan pistävät kehon sekaisin.
Voi tosiaan olla noin, ota yhteys lääkäriin
MUTTA
Pillereitä tulisi syödä se 3liuskaa ennen kuin vaihtaa merkkiä, jos ei meneillä oleva merkki sovi.