Huomenna 21.8.aloitetaan poliisitutkinta aron koulua, opettajaa sekä 16:ta oppilasta vastaan.
Aron koulu oikeuteen
pitkätukka papparaanen
102669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mistä syystä?
Hä, siis ihan oikeestikko? Minua kiinnostaisi myös saada tietää minkä vuoksi. Pedofiliasta ei voi olla kyse, kun mainitsit tutkinta kohdistuu oppilaisiinkin.
Ruumiinvamman tuottaminen/pahoinpitely/koulu-
kiusaaminen.
joku oppilas? Kai pidät huolen, että saamma lukia siitä myös lehdistä.
Jos totta miksi et valaise asioita niin kuin ne ovat?
Kouluissahan tapahtuu mainitsemiasi asioita, valitettavasti.
Opettajien pitäisi puutua asiaan heti ja ottaa kaikkien osapuolien vanhemmat sekä lapset yhteiseen palaveriin jossa asia puitaisiin pohjamutiamyöten.
Jos ei tehoa seuraava asken on oikeus. Kyllä siinä monen kersan hymy hyytyy.
Pelkkä rikosilmoitus joka päätyy, ehkä sovitteluun on kersalle karnea hetki ja laittaa miettimään mitä ja missä tuli tehtyä.
muutoon alakaa vääjäämättä epäälemähän onko villoja ollenkaan koko jutussa.
Jos 21.8. on tutkinta aloitettu,niin miten se on edistynyt? Onko kyseessä taas erään sorretun heimon jälkeläiset vai onko joku saanut hometta sieraimiinsa.Olisikohan PAPPARAISEN syytä mennä parturiin.
Miten taas mieleesi HETI juolahti "sorretun vähemmistön jälkeläiset" Ketä tarkoittanet arvaamatta epäilen....
Toisekseen annahan papparaisen letin olla olemassa. Sekin on sortavaa määrittelyä ettei saisi hiustensa pituutta määrittää. Papparainen kammatkoon itse lettinsä aivan oman intonsa mukaan, joten rauha hänen letilleen!!!!
Poliisitutkintaa asiasta ei varmaan olisi alettu edes tekemään ellei tähän olisi ollut painavia syitä. Jäämme siis jännityksellä odottamaan, kuka ja mitä syytteitä saa.
piti kuule lukee toi oikein kahteen kertaan...ja mitäköhän varte? hä? Keksi kuule parempi juttu!!!
mee ny lissu muualle inisemään siitä ;O