Eihän se turhaan tämä edesmennys Hesarin pilapiirtäjä Kari piirtänyt aina kokoomuslaisille kypärää päähän. Mihinkäs se kokoomuslainen kypärästään pääsee, kokoomus on Nato- ja sotapuolue. Kokoomus on myymässä meitä suomalaisia sotajoukoiksi Nato:n rintamille ja on myymässä Venäjä-vastaisuudellaan myös koko Suomea. Rauha ilman sotia ei enää ole kirkossa kuulutettu, koska tämä Venäjä-vastaisuus on aiheuttanut Suomelle yhtä sun toista tämän hallituksen temppujen takia. Venäjä osaa kostaa ja osaa kostaa suurella sotakoneistollakin.
Kypäräpuolue on nyt NATO-vauhdissa
vitonen päällä
6213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Suomi on täysin osaton siihen asiaan. Ja kuten Venäjä on aiemmin tiedottanut, Koivistoon on tulossa ydinsukellusveneitä (5-10kpl) - joissa myös on ydinohjusvarustus. Jo yksi sellainen estäisi meriliikenteen Suomesta.
huolehtii sinunkin puolestasi Suomen kansan tulevaisuuden mahdollisuuksista pitämällä maanpuolustusta itsenäisen kansakunnan yhtenä perusasiana. Joka maanpuolustusta ei kannata, ei kannata maan itsenäisyyttä. Kenen palveluksessa olet?
Suomella ei ole eikä tule olemaan sellaisia puolustusmäärärahoja, että saataisiin niin paljon sotakoneistoa ydinaseita myöten, jolla voitaisiin tasavertaisesti taistella Venäjää vastaan. Yksi on varmaa, jos Suomi liittyy Natoon, niin sotatilanteessa pikkuruinen Suomi jää sodan jalkoihin, kun ohjukset viheltävät puolin jos toisin maamme ylitse. Ruotsissakaan ei ole satsattu rahoja sotilaskoneistoja eikä sotimista varten, niin miksi meillä Suomessa sitten. Eikös pitäisi rauhaa rakentamalla asioita hoitaa - ei Venäjää ärsyttämällä? Taitaa olla kypäräkokoomukselle hikinen tehtävä.
Ilman kypärää olet taistelukentällä suojattomampi. Sen pikkuruisen Suomen on pakko nyt ihan yksin hoitaa puolustusvalmiutensa niin, ettei sotaan jouduta. Se ei hoidu vastustamalla maanpuolustusta ja valittamalla. Sitäpaitsi meillä on alueellinen puolustusjärjestelmä, paljon miehiä ja aseitakin sekä laaja peitteinen maasto, joka suosii em. järjestelmän käyttöä. Kyllä me menestymme kuten ennenkin, kun pidämme myös maanpuolustuksen ajan tasalla.
että suomessa on Puolue joka myös haluaa säilyttää suomen itsenäisenä.
Sillä jos halosen ja kummapneitten "liittyminen rauhanomaisin keinoin" osaksi neuvostoliittoa olisi toteutunut niin ei edes Punikit kirjoittelisi täällä mitään.
Siperiassa ei taistaisi nettiyhteydet pelata ihan yhtä hyvin.
Piikkiq
ps. sosialismi on rikos ihmiskuntaa vastaan
En viitti lukea noita paskajuttuja...aivan perseestä.
Pakana akat saa heitellä kärrynpyöriä miten lystää...ja kohta nato-joukot suojelee...just minua. nyt vain tämä Suomen armeija...mutta luotan mie siihenkin.
perkele.
saatana.
helevetti.
http://www.youtube.com/watch?v=uo8lrbIkKpY&feature=related