Poikaystäväni jäi mopon alle noin klo 14 Husulan koulun pihalla/läheisyydessä.Hän ei kuollut,mutta hänen jalkansa vahingoittui,ja en tiedä mitä tehdä.olen 11,5 ja pelkään että hänestä tulee invalidi.En tiedä mitä sitten pitäisi tehdä?pitäisikö hänet jättää vai keskustella asiasta.
poikaystäväni mopon alle
Surullinen-97
6972
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
jotain pelleilyä vai tosissaanko olet? Etpä taida kovasti poikaystävästäsi välittää jos yhden mopo-onnettomuuden jälkeen hänet jättäisit.
Siinä sä vasta osotatkin paskamaisuutes, jos jätät jätkäs! Ja viä tossa tilanteessa!
Se ei varmaan sen jätkän vika ole jos se loukkaantu jonkun idiootin törttöilyn seurauksena!
nimittäin kissani häntä jäi naapurin mummon pyöräpotkurin alle - ei mennyt poikki mutta mummo ajoi ojaan ja marimekon kassi repesi..(vaatii suuria korvauksia kassista)
jos poikaystäväsi loukkaantuminen on syy jättämiseen.Tai voihan luultavasti olla niin että se onkin pojan onni kun pääsee sinusta.Et ole hänen arvoinen kun ajatuksesi ovat mitä ovat.
No juu,jospa keskustelisit äitisi kanssa ja jatkaisit vaan leikkimistä kiiltokuvien kanssa. Aika naurettavaa ja ajattelematonta tulla suru palstalle tällasen jutun takia.Vaikka maailma on nykyään mitä on ei sentään 11vuotiaat voi puhua poikaystävistä. huh, huh,sääliksi käy.
Eiköhän tämä viesit ole huono vitsi: 11,5 miettii mopon alle jääneen poikaystävän jättämistä.
Jos nyt kyseessä ei kuitenkaan ole vitsi, niin jätä poikaystäväsi vaikka hän ei olis jäänytkään mopon alle. 11,5 vuotiaan kuuluu leikkiä ja korkeintaan unelmoida popidolseista.
Juttele äitisi kanssa. Jos äitisi ei pysty tai pitää 11,5-vuotiaan seurustelua normaalina, käy keskutelemassa vaikka kouluteveydenhoitajan tai kuraattorin kanssa.