Ennen häitä seksi on kiihkeää ja upeaa. Kuherruskuukausi on onnen täyttymys. Sen jälkeen alkaa jatkuva peli ja laskenta antaisko vai eikö; katsotaan mitä tase näyttää. Katsotaan muistikirjasta onko minua huomioitu riittävästi että voinko osallistua kanssasi seksiin.
Näin menee 15-20 vuotta jonka jälkeen naisen seksuaalisuus ikäänkuin vapautuu jostain ikeen alta(!!??) ja koittaa uusi aika. Sitten ihmetellään kun mies onkin se joka "pihtaa". En usko kenenkään miehen(tuskin naisenkaan) hyväksyvän seksiä pelivälineenä ilman seurauksia.
Joten jos pelaa seksillä voi jäädä ilman; ainakin sen pitkäaikaisen kumppanin kanssa.
Teille pihtaajat
12
1810
Vastaukset
Sellasta se on. Mutta.. jos ja kun seksi on vain tuotantopalkkio jota saa jos on suoriutunut puolimahdottomien suoritusten viidakosta, niin eipä ainakaan itseäni kiinnosta moinen palkkiohinkkaaminen. Siinä ei ole sitten sitä tärkeintä osaa mukana..
Että antaa pihtarien ihmetellä ja pihdata. Aina sitä voi katsella ja ehkä jopa löytää pihtaajan tilalle jonkun joka ymmärtää että koti ei ole työpaikka, suorituspaineineen, vaikka siellä kotitöitä tehdäänkin..- Hertta*
Seksi on sen verran tärkeä osa suhdetta, että jos ei toimi, kannattaa miettiä missä on rakkaus.
- 3,5kk ilman jo..
..pihtaa. Kun mentiin naimisiin hävisi ukon kiinnostus täysin.aikani kinusin ja yritin hyvällä.sitten pahalla eli uhkailulla lähteä vieraisiin...lopulta menetin mielenkiinnon itsekin kun mies sanoi etten voi pakottaa.nuo sanat pysäytti ja miehestä katosi silmissäni kaikki viehätys.ja kumma juttu..olen kaunis,nuori,hoikka ja minulla vientiä riittäisi mutta empä vaan kelpaa omalle miehelle. Kun tämä avioliitto kaatuu en uudelleen edes harkitse enää naimisiin menoa..
- kyllä näinkin
tämä pihtaus ole tyypillistä vain naisille. ex-mieheni oli pihtari ja teki seksistä taistelukentän. jos uskalsin sanoa jotain mistä herra ei tykännyt seurauksena oli selibaattia vähintään viikon verran.
paras ystäväni erosi miehestään, kun mies ei pitänyt seksiä kovinkaan tärkeänä ja tuli monen kuukauden pausseja. asiasta tietty puhuttiin mut eipä hyödyttänyt. kun mies tajus et ystäväni on tosissaan, hän yritti muuttaa tapansa... liian myöhään. ero siitä sitte tuli.- seksi tärkiätä
lisääntymiseen tarkoitettu touhu noin tärkeää? eikö ilman orkkua voi elää?
- MadamX..
seksi tärkiätä kirjoitti:
lisääntymiseen tarkoitettu touhu noin tärkeää? eikö ilman orkkua voi elää?
Ei voi! Sitä on saatava. Mies voi siten näyttää naiselleen suurinta rakkautta. Jos mies ei rakastele, hän ei rakasta. Niin se vain on.
- ap.
Onkohan miesten pihtaaminen tasa-arvon tuoma mahdollisuus kokea pihtaamisen riemu?
- vika....
mix menit avioon,aamen on sexin tappaja,,,,heh
- halusitte
Itsepä halusitte sitä tasa-arvoanne. Seksuaalisen väkivallan yksi muoto on myös se että nainen päättää milloin, missä ja missä asennossa seksiä harjoitetaan.
Nyt tulee poru kun mies käyttäytyy kuin nainen.- nainen päättää
asennot seksin, yleensä vain se lähäri ja sekin pimeässä peiton alla. Arvatkaa jaksaako se kiihottaa enää sen kymmenennen kerran jälkeen?
- kaikki työkalut
nainen päättää kirjoitti:
asennot seksin, yleensä vain se lähäri ja sekin pimeässä peiton alla. Arvatkaa jaksaako se kiihottaa enää sen kymmenennen kerran jälkeen?
mutta kun se ei käytä niitä!
Onko se niin hirveän suuri uhraus miehelle halailla ja pusutella päivän mittaan? Minä en tarvitse kuin pari nättiä sanaa päivässä ja iltapalan jonkun muun tekemänä nenän eteen niin olen ihan tyytyväinen ja seksihalut pysyy hyvänä.
Hoidan kyllä pyykit ja siivoukset ihan mielelläni kunhan saan tuntea silti olevani myös nainen.
Siihen voi vaikuttaa vain mieheni. Se on täysin hänen käsissään. - kaikki kalut tallella
kaikki työkalut kirjoitti:
mutta kun se ei käytä niitä!
Onko se niin hirveän suuri uhraus miehelle halailla ja pusutella päivän mittaan? Minä en tarvitse kuin pari nättiä sanaa päivässä ja iltapalan jonkun muun tekemänä nenän eteen niin olen ihan tyytyväinen ja seksihalut pysyy hyvänä.
Hoidan kyllä pyykit ja siivoukset ihan mielelläni kunhan saan tuntea silti olevani myös nainen.
Siihen voi vaikuttaa vain mieheni. Se on täysin hänen käsissään.Onko tosiaan hirveä uhraus olla arvostelematta ja hyväksyä miehessä olevat ominaisuudet tai puutteet. Ei tarvitse kuin edes normaalia kunnioitusta ja keskuskustelua. Jatkuva arvostelu ja vertaaminen "naapurin miehiin" ei lisää läheisyyttä.
Teen asiat omalla tavallani ja aikaisemmin olen tehnyt niitä jopa työkseni, joten taitoa kyllä on.
Siihen voi vaikuttaa vain vaimonen, se on hänen käsissään ja hänen valinta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607502Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232926- 1421766
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1301144
- 73827
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52735