Atet rienaavat toisia, mutta kestävät tosi heikosti omakohtaista kritiikkiä. Taitaa olla itsetunto vähissä, eikä syyttä :)
Attejen alhaisuus
totuus esiin
28504
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Olipa kerran Olli, siitä kasvoi TROLLI.
Hei yritä jotain muuta välillä.... Pientä rajaa.
Eli arvasin oikein. Vammaiset ovat naurettavia vai mitä :)
Jumala on Vammainen, koska loi heidätkin omaksi kuvakseen.
Jumala on myös hintti..
"Jumala on Vammainen, koska loi heidätkin omaksi kuvakseen."
Olet siis uskovainen ja lisäksi uskot, että hänen nimensä on Vammainen?
"Jumala on myös hintti.."
Lisäksi uskot mielikuvitusolentosi olevan sukupuolisesti poikkeava?
Asia on päinvastoin. Me keräämme muiden haukkumisia vähän niinkuin kilpailumielessä.
En ihan tarkkaan tiedä tilannetta muiden kilpailijoiden kohdalta mutta itse olen ainakin; homo, idiootti, typerä, juntti, suvaitsematon, ahdistunut, älykääpiö, torvi, pelle, rakkaudeton, syntinen, turmiollinen, yksipuolinen, sulketunut, ahdaskatseinen, jumalan vihaaja, saatananpalvoja ja ja....en nyt muista tarkkaan.
Kerran vuodessa kerätään kaikkien ateistien saamat haukut ja eniten haukuttu saa viikon loman neitsyt saarilla.
Joo ollaan sitä niin marttyyriä niin marttyyriä. Ihan tulee Jeesus mieleen :)
Noo, hihu... Otapa mielikuvitus ystäväsi runkkarijumala ja ala jaella sitä kritiikkiä niin katsotaan paljonko kestän.
Sinun uskontosi on muuten paskaa ja se on pahempi asia kuin rutto joka tätä maata joskus pyyhki.
"Se koira..." ja sitä rataa.
LMAO
Kestin kestin... Mitä tuossa valheessa oli muka kestämistä ja miten se olisi pitänyt kestää?
Onnetonta muka-kritiikkiä onnettomalta hihulta.
Menehän nyt rukoilemaan apua siltä mielikuvitusystävältäsi niin koitetaan sitten uudestaan, mussukka.
"Kestin kestin... "
Kivat sulle! Mutta tästä lähin et enää kestä!
Jaa, no se selviää koittamalla, pikku hinaajani.
JeesusUskovaiset rienaavat toisia, mutta kestävät tosi heikosti omakohtaista kritiikkiä. Taitaa olla itsetunto vähissä, eikä syyttä :)
eli:
Rukoillaan että Jumal,auta, mutta pahaa tapahtuu silti :(
En minä ole mitään uskontoa tyrkyttänyt. Te vain ette kestä pienintäkään kritiikkiä, te pikkusieluiset omahyväisyyteen käpertyjät!
"te pikkusieluiset omahyväisyyteen käpertyjät! "
ÄLÄ mollaa meitä Jeesukseen uskovia, sinä syntisäkki!
"ÄLÄ mollaa meitä Jeesukseen uskovia, sinä syntisäkki!"
En, sinä kiero liero!
sitä kritiikkiä. Mistä haluat kritisoida?
Sulta tais tulla ennen aikojaan?
Sulle jaetaan ihan kohta "lauantai-illan surkein trolli"-palkinto jos et ryhdistäydy...
:D
"Sulle jaetaan ihan kohta "lauantai-illan surkein trolli"-palkinto jos et ryhdistäydy..."
Valinta on siinä tapauksessa väärä, koska en ole ilmoittautunut kyseiseen uskonlahkoon. No ateistit tuntuvat vääntävän totuutta omien näkemystensä mukaisesti :)
Hei puupää, mä en oo ateisti ja toisekseen, mistä uskonlahkosta sä puhut?
Ei sun tyhmyydelle oo vielä omaa lahkoa perustettu, niin eihän siihen nyt kukaan voi kuuluakaan.
"Hei puupää"
Hauska nimitys. Lienet keksinyt sen omakohtaisista kokemuksistasi. Minun pääni on tutkimuksissa todettu erittäin älykkääksi.
", mä en oo ateisti ja toisekseen, mistä uskonlahkosta sä puhut?"
Sähän olet ilmiselvästi uskova, koska uskot jo, mitä itsellesi valehtelet.
Väitteesi tyhmyydestäni ovat vääriä, koska olen viisas. Kuulut ilmiselvästi valehtelijoiden seurakuntaan :)
Kun sinut on kerran todettu erittäin älykkääksi, niin mitä sinä saat meidän tampioiden kanssa inttämisestä? Jos väittelet idioottien kanssa ja voitat heidät, niin sehän ei kerro mitään sinun todellisesta älykkyydestäsi. Vähän sama asia kuin aikuinen mies menisi pieksämään kolmasluokkalaisia natiaisia ja julistautuisi maailman vahvimmaksi. Mikset kinaa muiden mensalaisten kanssa?
antaa tulla vaan kritiikkiä, kaikki kestetään.
Tähänkin asti kestetty vaikka vastaan on sanottukin.
se sama tyyppi jolla ei ole mitään asiaa, eikä haluakaan keskustella.
Avaus oli konkreettinen osoitus siitä millaisia atet ovat. He ovat valmiita kritisoimaan muita, mutta eivät kestä itse saamaansa kritiikkiä. Toisaalta se ei ole ihme, koska itsensä kehittäminen ja parantaminen tuottaa vaivaa, eivätkä atet laiskoina jaksa ruveta sellaiseen. He vain toteavat, ettei tuollakaan ole mitään asiaa. Toisaalta ei atteja keskustelemallakaan saada yhtään paremmiksi.
Jos sinusta aloittajan suunsoitto on kritiikkiä, niin sitten meillä on eri sanakirja käytössä. Minusta kun kritiikki pitää sisällään arvostelevan väitteen ja perustelut väitteelle. Tuollainen lällällällieru-tyyppinen länkytys, jota aloittaja viljelee, ei ole kritiikkiä. Se on hedelmätöntä typeryyttä.
Ateistit ovat typeriä pikkunilkkejä, jotka kuvittelevat, että vain heillä on oikeus tehdä mitä lystää. Perustelut näet omasta typerästä kommentistasi, koska siinä ei ole mitään perustelua, jota nimenomaan itse kaipaat.
Mennäänkö hiekkalaatikolle ja katsotaan kuka on kuka? Lälläääää, et uskalla räkänokka....