Autokaupan

Tein maanantaina kaupat autosta jonka luovutus on perjantaina.Onnistuukohan kaupan purku?
4375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

semmonen juttu että auto on käytetty ei uusi.

Äänestä

riipuen kummassa osassa olet. sopimalla kaiken pitäisi olla mahdollista. sopimushan on teidän välinen.

Äänestä

Jos osapuolena on Matti Meikäläinen, niin todennäköisesti onnistuu. Jos osapuolena on Igor Itämafia, älä edes yritä.

Äänestä

..osapuolena. Homma menee näin: sopimuskorvausta 10 % hinnasta 4200 euroon saakka. Sen yli menevästä kauppahinnan osasta 3% korvaus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


purkaminen kirjoitti:

Tein maanantaina kaupat autosta jonka luovutus on perjantaina.Onnistuukohan kaupan purku?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu