modifioikaa uskoanne jolloin saavutat yhteisymmärryksen evoluutioteorian kanssa. Kun oikein tulkitset raamattuasi, ei ole millään tavalla ristiriidassas luonnontieteiden havaintojen kanssa. Se on tulkintakysymys miten niitä eepoksen sisältämiä vertauskuvia tarpeen vaatiessa ymmärretään.
kreationistit
8
563
Vastaukset
- 6 päivää
ja luominen approx 6000 vuotta sitten ei ole ristiriidassa luonnossa olevien havaintojen ja siten tieteellisen maailmankuvan kanssa. Vain evoluutikoiden kehäpäätelmät voivat sotia sitä vastaan.
>>kreationistit modifioikaa uskoanne jolloin saavutat yhteisymmärryksen evoluutioteorian kanssa.
- aivan huvikseenkin
noita kuononkolinoitasi lukee.Paras ympäristö sinulle olisi varmaan humaltuneiden kaljabaari.
aivan huvikseenkin kirjoitti:
noita kuononkolinoitasi lukee.Paras ympäristö sinulle olisi varmaan humaltuneiden kaljabaari.
En viihdy kaljabaareissa - siellä tapaa äkkiä samanlaisia ääliösammaltajia kuin kretinoidit ovat.
Ja jos haluan ryypätä (jota sitäkin silloin tällöin sattuu), niin teen sen sitten kunnolla ja mieluiten siisteissä paikoissa, joista saa myös hyvää ruokaa. Stadissa allekirjoittaneen makuun ovat esim. Saslik (kabinettien puolella), Kosmos ja Elite - Sikala ja Salve ovat ruokansa puolesta todella hyviä, mutta interiööri ei muuten ehkä ihan yhtä miellyttävä. Varsinaisissa gourmet-paikoissa en taas vain oikein viihdy, eikä niissä tuo juomapuolikaan hoidu tarvittavalla ripeydellä.
Mieluiten olen kuitenkin vapaa-aikanani kotona - ja vesiselvänä.
- Thomaus
Jopa evoluutioteoria on ristiriidassa luonnontieteiden havaintojen kanssa.
http://www.discovery.org/scripts/viewDB/filesDB-download.php?command=download&id=660- HooFooo
...kertoo, että kuu on juustoa. Se on jumalan sanaa, siispä minusta kivikuuteoria on huuhaata ja ristiriidassa minun uskoni kanssa :)
Sitäpaitsi kuulennot olivat huijausta :P Kiikareillani tieteellisesti havannoiden kuu näyttää juustolta, joten olen kumonnut kerettiläisen kivikuuteorian. MOT
- luopukaa uskostanne
Ottakaa Jumalan sana todesta, niin teillä ei ole ristiriitoja nuoren maailmankaikkeuden kanssa.
Tuo "luopukaa uskostanne" sanottuna ateisteille on vähän kuin sanoisit kaljuille, että "luopukaa tukastanne".
>>Ottakaa Jumalan sana todesta, niin teillä ei ole ristiriitoja nuoren maailmankaikkeuden kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1914162
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!421936- 561518
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331293Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581277Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93899SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä24873Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10849Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170798Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186679