"jätän sinut saatanan haltuun"
Noin sanoo Mohikaani lähimmäiselleen eli jättää omissa nimissään toisen saatanan haltuun.
Mohikaani sanoo tuon olevan helluntaiseurakunnissa opetettua asiaa olla siis Jumalana ja tuomita toisia.
Mohikaani kaivoi myös puolustusta Raamatusta itselleen mutta siinä Raamatun kohdassa ei kyllä lue Mohikaania vaan Jeesus.
Mohikaaniko Jumala?
7
223
Vastaukset
- ei hei näin tarvitse
Ei vanhoja riitoja tarvitse kaivaa tuolta uudelleen ylös katseltavaksi. Raamatussa opetetaan rakastamaan vihamiestäsikin. Ei riidat kuulu tänne, tämä on helluntaiseurakunta niminen keskustelupaikka enkä halua kuulla teidän riidastanne yhtään mitään.
- P-H.
Ristin Voitossa kehoitettiin purkamaan tunteita ulos ettei ne möykkyyntyisi sisään ja aiheutaisi paineita ja sen jälkeen masennusta. RV sanoi, että uskovat ovat liian kilttejä toisiaan kohtaa eivätkä sano miltä heistä tuntuu, koska uskovilta odotetaan nöyryyttä ja kiltteyttä toisia kohtaan.
Sielunhoitoa saa sitten antaa muuallakin kuin seurakunnissa, kun sisäiset möykyt ovat tulehtuneet.
Ps. vika RV. - aaroni S.
P-H. kirjoitti:
Ristin Voitossa kehoitettiin purkamaan tunteita ulos ettei ne möykkyyntyisi sisään ja aiheutaisi paineita ja sen jälkeen masennusta. RV sanoi, että uskovat ovat liian kilttejä toisiaan kohtaa eivätkä sano miltä heistä tuntuu, koska uskovilta odotetaan nöyryyttä ja kiltteyttä toisia kohtaan.
Sielunhoitoa saa sitten antaa muuallakin kuin seurakunnissa, kun sisäiset möykyt ovat tulehtuneet.
Ps. vika RV.purkaminen, nyt vaiko 15 päivä.
- P-H.
aaroni S. kirjoitti:
purkaminen, nyt vaiko 15 päivä.
puretaan koko ajan ja on purettu jo vuosia.
- oppia.
Jumala on delegoinut seurakuntansa johtajille vallan hylätä ihminen Saatanan haltuun. Nyt on kuitenkin niin, että sitä valtaa pitää käyttää ainoastaan veljiin, eli uskosta luopuviin uskoviin seurakuntalaisiin, ei muihin. Hylkääminen tapahtuu määräajaksi, jotta luopio saisi maistaa, miten kurjaa on elää synnissä ilman anteeksiannon julistamista ja alkaisi kaivata takaisin uskovien yhteyteen.
omalla omituisella tavallaan.
- M@k3
Me emme jätä Mohikaania Saatanan haltuun, vaan yritämme pelastaa hänen kaikin keinoin ja vaikka väkisin.
50 yksinkertaista todistetta siitä että Saatana ja Jumala ovat mielikuvitusta, ole Mohikaani hyvä ja lue jotta pelastuisit:
http://godisimaginary.com/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1911350
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138903- 85852
- 51758
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?51750Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253637Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä312601Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55589Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7585- 53584