Nudismia telkkarissa

Näin parin teeveessä ja kehuivat itsetunnon kohenneen, mutta huonosti heikäläisiä on kaikesta huolimatta. Eikö kelpaa terve mieli ja ajatukset pois kropasta vai mitä se nyt onkaan?;)

No jos pitää jotain kysäistä niin mitä piilottaisit nudistilta, ne piilota mitään,mutta mitä sä pistäisit hunnun alle?

9

596

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olla

      naturisteja, ainakin omien sanojensa mukaan.

    • Een taida tohtia nudailua harrastaa, ainakaan yleisesti. Verhoiltua tulis ainakin tissit ja pepanposket. Kotona nyt tulee teppailtua suihkun tai saunan jälkeen ympäriinsä ilman verhoilua, paitsi ikkunat on silloin verhoiltu :).

      • -Maikkuliini-

        ei aina takaa hyvää näköestoa. Niin minäkin aikanaan luulin, kun vedin ohuet verhot ikkunan eteen. Kyllä sieltä vastakkaisesta ikkunasta vaan ovele vintiö tuijotteli. Näin läpi ;)


      • -Maikkuliini- kirjoitti:

        ei aina takaa hyvää näköestoa. Niin minäkin aikanaan luulin, kun vedin ohuet verhot ikkunan eteen. Kyllä sieltä vastakkaisesta ikkunasta vaan ovele vintiö tuijotteli. Näin läpi ;)

        Laitoin ikkunoihin läpinäkymättömät verhot. Edessä on rakennustyömaa ja piti varmistaa ettei miesten työt häiriinny jos täällä kekkaloin ;).
        Minä saan kyllä verhojen raosta kuikuilla sinnepäin.


      • ensimmäisenä mieleen, että jos päähän pistäisi hupun, mutta ei se pois sulje sitä mikä näkyy.
        Häpeästä ei kait sitten ole kyse, näin tulkitsin ajatukseni.Jos pitäisi vartalo näyttää, niin kyllä ehdottomasti kasvotkin, tai ei sitten kumpaakaan.
        Olisi tässä riisuuntujien motto?


      • -Maikkuliini- kirjoitti:

        ei aina takaa hyvää näköestoa. Niin minäkin aikanaan luulin, kun vedin ohuet verhot ikkunan eteen. Kyllä sieltä vastakkaisesta ikkunasta vaan ovele vintiö tuijotteli. Näin läpi ;)

        kokemus mullakin olemassa.Kyllä ne verhot peittää päiväsaikaan, mutta kun huoneeseen laitetaan valo niin kas olet suorastaan parrasvaloissa;D


      • -Maikkuliini-
        tintti.kotivintti kirjoitti:

        kokemus mullakin olemassa.Kyllä ne verhot peittää päiväsaikaan, mutta kun huoneeseen laitetaan valo niin kas olet suorastaan parrasvaloissa;D

        ne niin ovelat onkin. Olkoonpa verhot kaikkea muuta kuin tummennusverhot ,niin kyllä valopäällä oma varjokuva heijastuu verhoista. On siinä tietty oma viehätyksensä ;)


      • Suomen kultturissa

        outo käsite. Törmäsin asiaan ~25 vuotta sitten. Vuokrasin polkupyörän Münchenissa ja pitkin joenrantatietä viilettäessä "Münchner Freiheit ", osuin keskelle nuderantaa. Naisilla hatut, piikkarit käsväskyt ja siinä pariskunnat keskustelivat henkevästi keskenään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      269
      7017
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      64
      3749
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      254
      3019
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      52
      1789
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      1
      1257
    6. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      3
      1162
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      5
      1027
    8. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      101
      963
    9. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      922
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      911
    Aihe