Törmäsin tänään golfpiste.com sivustolla mainokseen joka vei www.automerkit.fi sivustolle. On näköjään tänään avattu homma. Kuvia tuntuu olevan todella paljon, ja palveluita on esillä tosi kattavasti. Muutenkin hyvän näköinen kokonaisuus, sanoisin.
Mielenkiintoinen uusi autosivusto
Nimetön
221878
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Olipa naurettava paikka. En löytänyt sieltä mitään mielenkiintosista ja lisäksi sieltä tulee joku mainosikkuna mihin pitää syöttää postinumero.
musta oli ainakin todella hyvän näköinen mesta. löytyy kaikki autot hienosti esiteltynä ja palvelut sivu näytti myös hyödylliseltä. täytyy perehtyä illalla tarkemmin..
Mutta miksi automerkit.fi? Jotenkin typerän kuuloinen sivuston nimi. No, ei sillä lopulta väliä jos päähän jää mutta täytyypä testailla tuota. Mutta sen huomasin että vois kyllä toimia vähän nopeammin! Ja mikä ihme tuo pop-up on? Se karkottaa varmasti 9/10 käyttäjästä!
hirveen viralliselta nimeltä, mutta oot oikeessa että jää mieleen. Tutkailin nopeesti mitä tarjoaa ja ainakin tähän mennessä aika laajan oloinen paketti. Miten mahtaa noi tarjouspyynnöt autoista toimia?
Taasko joku mainostaa omia sivujaan... aina samantapainen kommentti: "hei, kattokaas, mä löysin tosi hyvän sivuston/jutun...." Ei tartte paljoa mennä alaspäin tämän palstan viestiketjussa, niin ihan samanlaista "löytöä" mainostetaan.
vois mennä kattoon
olisi ihan kiva laittaa linkki sivustolle mistä kerrot, ettei tarvitse kirjoittaa osoitetta. mutta asiaan.. ihan jees näköinen mesta. alkaa tekee mieli uutta autoa kun tuolla pyörii. ja linkkihän oli http://www.automerkit.fi
eikö copy-paste ole hallussa vai totuitko, että äiti panee ruoan lusikalla valmiiksi suuhun.
http://www.sttinfo.fi/pressrelease/detail.do?pressId=20045&type=thisweek&searchKey=0d0728b5-7807-11dd-bb89-cba75d005432&languageId=all&pageIndex=1
Jep jep, mulla tyssäsi heti ensimmäiseen hiiren klikkaukseen kun sivusto alkoi kärttämään POSTINUMEROA! Ilman sitä ei päässyt eteenpäin. Vitä vittua autosivusto tekee mun postinumerolla?
Se on soronoo välittömästi tuollaiselta paskasivustolta.
postinumeron vaatiminen ennen kuin voi tietoja lukea karkoittaa 9/10
Eihän tuossa ole mitään järkeä karkottaa ihmiset ihan heti ennen kuin ehtinyt edes tutustumaan.
Hei kaikki keskustelijat
Kiitoksia mielenkiinnosta Automerkit.fi palvelua kohtaan.
Postinumero kysytään käyttäjältä jotta palvelut voidaan paikallistaa kävijän sijainnin perusteella. Palvelut osiossa oman sijainnin voi myös muuttaa, jos haluaa katsoa toisen alueen palveluntarjontaa.
Postinumero jää selaimen välimuistiin, eikä sitä kysytä uudestaan ennen kuin käyttäjä on tyhjentänyt välimuistin.
Kävijän kannalta postinumeron kysyminen parantaa palvelua, näin tarjotaan vain kyseisen alueen palveluita - löytää helpommin ja nopeammin etsimänsä.
Terveisin,
Automerkit.fi toimitus
http://www.automerkit.fi
Laittakaa siihen ikkunaan tekstiksi vaikka että voit halutessasi antaa postinumerosi blaa blaa blaa. Vaikka postinumeroidea on hyvä niin tämä tapa toimia karkottaa suurimman osan vierailijoista heti ensimmäisellä kerralla.
Laittakaa edes vapaaehtoiseksi tuo postinumeron syöttäminen. Ei todellakaan kiinnosta kohdennetut mainokset. Selailu loppui siihen paikkaan, kun postinumeroa alettiin kyselemään. Mitähän muuta tietoa sivusto tallentaa käyttäjästä? Sivun osoite päätyi jo MS:n phising sivustojen listalle
5 numeroa kenttään. ei ole kovin henkilökohtainen tieto. toi palveluhommahan on mainio kun näet mitä liikkeitä on sun lähellä
pornosivustoilta. Ne osaavat ehdotella lähialueesi misukkakandidaatteja pelkästään ip-osoitteesi perusteella.
että tieto olisi jotain salaamisen arvoista vaan siitä että vapaassa surffailussa ei yksinkertaisesti saa olla mitään mikä vaatii näpyttelyä vaan kaikkia on voitava valita hiirellä.
Tämän oppii helposti kun selailee noita runosivuja jolloin toinen käsi täytyy olla koko ajan runosäkeen läheisyydessä...
menetelmä ole paikallistaa... kyllä toki jonkin suur piirteisen paikan saa mutta ei tarkasti kuitenkaan. musta toi saitti on siisti ja postinumeron kysyminen ei todellakaan haittaa.
antamisessa on niin vaikeaa.. itse en sitä kokenut mitenkään hankalaksi. saitti oli laadukkaan tuntuinen ja tietoa autoista oli todella paljon. auton omistajien arviot on hyvä juttu, kävin arvioimassa omani myös.
Postinumeroiden kysely ei ole tätä päivää. Kaksi käyntiä samalla kertaa, ensimmäinen ja viimeinen automerkit sivustolla.
myöhään ole tuo sivun löytänyt kun muut ovat se löytäneet jo vuonna 2008.
Ei kannattaisi noin vanhoista kuittailla.
Yksi mielenkiintoinen autosivusto http://www.adressit.com/autokatsastus_pois