eli kysymys kuuluu kumman ottaisit? molemmilla ajettu 255 000. bemarissa leimaa vuosi, volvossa puoli vuotta. Volvoon vaihdettu juuri jakohihna.
volvossa automaattinen ilmastointi, puoli nahkaa...
mitkä ovat kyseisten autojen tyyppiviat? kummassa kestävämpi kone?
volvossa automaattinen ilmastointi, puoli nahkaa...
mitkä ovat kyseisten autojen tyyppiviat? kummassa kestävämpi kone?
Vastaukset 6
Vanhimmat
siinä
http://www.ajovalo.net/Mallit/VolvoS40.htm
Riippuu siitä mihin hintaan saat tingittyä. Itse ottaisin noista Volvon, saa helpommin purkaamo-osia Suomestakin.
Kansivikoja noissa taitaa molemmissa esiintyä, mutta varmasti käyttäjästäkin homma on kiinni.
Volvon keulalla oleva kone taitaa olla Renaultin peruja?
Noissa Volvoissa on ollut laatikkovikojakin, tarkasta huolella toiminta. Vivustoissa, puslissa ja joskus joku mutteri tai pultti on löystynyt tai irronnut lootan sisältä.
Itse en huolisi noista kumpaakaan...
Kumpi tahansa on yhtä hyvä, kun ongelmia itselleen hakee.
Osta vaikka molemmat, kun ostohinta molemmissa nolla verrattuna sitten ylläpitoon. (Itse en koskisi pitkällä tikullakaan - romuttamolle mars, sanon minä.)
jos olisivat saman hintaisia niin volvo ehdottomasti.
Miksi pitää väen väkisin ostaa näitä 250 000 -autoja?
Vielä 50 000 km tuohon lisään ja pikkubemarisi tai pikku-Volvosi vaatii täydellisen peruskorjauksen.
S40 on ihan hirveä ajaa. Bemarista en tiedä.
Tuo BMW 318 1,7l tds-95. On nimittäin jonkun verran harvinainen pirssi. Saattaa olla vielä joskus arvokaskin, kun on ainut maailmassa.