TULI TODISTETTUA!

Joo, hitto...piti tässä ottaa se "viimeinen e-pilleri", koska epäilin, että se kuivattaa sekä päänahkaani että muuta ihoa ja hiuksia liikaa ja on syynä "kuolleisiin" ja katkeileviin hiuksiini...!

Ensin olin sitä mieltä, että "tämä oli tässä", mutta monen tunnin viivyttelyn jälkeen yhtäkkiä päätin vielä kerran ottaa e-pillerin...(en tiedä, mitä oikein ajattelin...ettei tule liian "rajua" laskua pillereistä pillerittömyyteen tms...outoa...).

No lähestulkoon heti alkoivat nämä ärsyttävät "kutka/kuivuus"-oireet...pitää nyt jatkuvasti raapia sekä päänahkaa että muuta ihoa!

Ei HELV...nyt tämä (kuivuus)-e-pillerien syönti tosiaan LOPPUI!!!

(Ensin epäilin, että josko se sittenkin olisi ollut permanentti, joka kuivattaa päänahkaani, mutta EI...kyllä tämä tuli nyt todistettua!)
6675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tapauskohtaista jälleen kerran.


Kantsis varmaan sun harkita merkin vaihtoa. Itse olen 7 vuotta syönyt pillereitä enkä todellakaan meinaa lopettaa. Iho on todella hyvässä kunnossa, hiukset yhtä paksut ja kiiltävät kuin aina ennenkin, menkat tulee säännöllisesti, ei kuivuutta eikä haluttomuutta.

Äänestä
  • Mitä merkkiä käytät, sinä joka olet tyytyväinen?

    Äänestä

  • mutta........ kirjoitti:

    Mitä merkkiä käytät, sinä joka olet tyytyväinen?

    Jep. Tuon minäkin haluaisin tietää...!

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    Jep. Tuon minäkin haluaisin tietää...!

    merkkinä on siis YASMIN.

    Äänestä

  • on...... kirjoitti:

    merkkinä on siis YASMIN.

    No enpä usko, että auttaa meikäläistä, koska nämä "kutka/kuivuus-oireet" plus suoranainen HIUSTEN LÄHTÖ näkyvivät tulleen jo YASMINELLESTA!

    Äänestä

Maksakokeet olisi aiheellista ottaa. Kaikki lääkkeet voivat vaikuttaa maksantoimintaan, ja maksaoireilu voi aiheuttaa kutinaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


testaaja?(N) kirjoitti:

Joo, hitto...piti tässä ottaa se "viimeinen e-pilleri", koska epäilin, että se kuivattaa sekä päänahkaani että muuta ihoa ja hiuksia liikaa ja on syynä "kuolleisiin" ja katkeileviin hiuksiini...!

Ensin olin sitä mieltä, että "tämä oli tässä", mutta monen tunnin viivyttelyn jälkeen yhtäkkiä päätin vielä kerran ottaa e-pillerin...(en tiedä, mitä oikein ajattelin...ettei tule liian "rajua" laskua pillereistä pillerittömyyteen tms...outoa...).

No lähestulkoon heti alkoivat nämä ärsyttävät "kutka/kuivuus"-oireet...pitää nyt jatkuvasti raapia sekä päänahkaa että muuta ihoa!

Ei HELV...nyt tämä (kuivuus)-e-pillerien syönti tosiaan LOPPUI!!!

(Ensin epäilin, että josko se sittenkin olisi ollut permanentti, joka kuivattaa päänahkaani, mutta EI...kyllä tämä tuli nyt todistettua!)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu