Hah,hah, evolutionistit!

Evoluutin Paluu Maanpinnalle

Katsokaas tätä.

http://uutiset.msn.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Sarah Palin sytytti kristityn oikeiston tukemaan McCainia presidentiksi/1135239157544?ref=msn

Jeesukselle kiitos siitä, että Amerikka ei vaivu pimeyteen, vaan sieltä edelleen (kun McCain voittoo) säteilee maailmaan Totuuden Valo, joka paljastaa ja tuhoaa sellaiset pimeyden valheteot kuten evoluutioteoria ja abortti.

Kiitos Jeesus,

KIITOS!!!

9

574

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä uskon, että olet ihan tosissasi, etkä trollaa.

      • Ateistit häviävät

        Aina!
        Jopa toisen palkinnon. ;)


      • periaatteessa huvittavaa
        Ateistit häviävät kirjoitti:

        Aina!
        Jopa toisen palkinnon. ;)

        No, jos se on parasta kaikista, niin ehkäpä olisi syytä tarkistaa joitakin elämän perusasioita - vaikka sitten sieltä Raamatusta.

        Viimeksikin ateistit "hävisivät" USA:n vaaleissa - mutta niin hävisi irakilaisetkin. Niin ja, kuolemaan tuomitut. No, tappamallahan se kristinusko Sinullekin on toimitettu, joten ei kai surmaamisessa mitään pahaa voi olla mielestäsi (ainakana ateistin surmaamisessa).


      • illuminatus*
        Ateistit häviävät kirjoitti:

        Aina!
        Jopa toisen palkinnon. ;)

        Pitää paikkansa - ateistit häviävät aina USA:n vaaleissa. Ja tämä vaikka ateisteja on USA:ssa moninkertainen määrä esim. juutalaisiin verrattuna. Ateistien on pahimmilla raamattuvyöhykkeen urpopaikkakunnilla itseasiassa mahdotonta elääkään tai saada työpaikkaa, vaikkapa nyt yritystoiminnan pyörittämisestä puhumattakaan.

        Mitähän tämä kertoo ateistien kansalaisoikeuksista USA:ssa? Ja mitähän tuo sinun näkemyksesi kertoo sinun demokratian tajustasi? USA on pahasti teokratisoitumassa, ja sinusta kehitys on tervettä. Olet itse asiassa oikein hyvä esimerkki niistä syistä, joiden takia jokainen terve ihminen vastustaa kreationismia. Kreationisti on paitsi aina tyhmä tai tietämätön, niin usein myös paha.

        Suurella todennäköisyydellä ateisteja on toki nytkin sekä senaatissa että kongressissa, mutta ei heillä ole mitään mahdollisuutta asiaa esille tuoda, jolleivat sitten halua tehdä poliittista itsemurhaa.

        http://outcampaign.org/


    • suureen asentajaan

      Evoluutio ei toimi.

      Sinä elät.

    • valon ritarit ja pimeyden ruhtinaat.. näin juuri..

      Avoimin silmin maailmaa tarkastelevan mielestä asia on juuri päinvastoin.. Abortin vastustaminen, uskonnolisuus, salatieteen väittäminen tieteeksi, koskas ne keksii että alkemia korvaa kemioan? Eivät varmaan koskaan, sillä alkemistit aikoinaan saavuttivat tieteellisiä löytöjä, omasivat päämäärätavoitteellisia tutkimuksia, asianmukaisia muistiinpanoja toimintametodeistaan, ja löydöksistään. Toisinkuin kreationismi, joka on vain päättömiä valeita, vääristelyitä ja ei omaa minkäänlaista oma-alotteista tutkimustyötä.

    • USA-huuma

      This is a terrifying video. It's Sarah Palin going on and on in front of her Assembly of God church, talking about the war in Iraq as "a task that is from God"

      http://scienceblogs.com/pharyngula/2008/09/palinanity.php

      "Sota on Jumalan antama tehtävä", sanokaapa tuo Suomen kirkoissa, paljonko keräätte sillä lisää sokeita lampaita ?

      • henkilöityy

        kaikki se, mikä nyky-USA:ssa on päin persettä.
        - fundamentalistiuskovaisuus ja kreationismi
        - vihamielisyys tiedettä kohtaan
        - harhaluulo USA:sta jumalan käsikassarana
        - todellisuuden, kuten esim. ilmastonmuutoksen kieltäminen
        - pikaisen maailmanlopun ja Jeesuksen toisen tulemisen toivominen
        - täydellinen välinpitämättömyys ja suoranainen vihamielisyys kaikkea sitä kohtaan, mikä riitelee oman uskonnon tai omien harhojen kanssa.
        - täydellinen välinpitämättömyys ja suoranainen vihamielisyys USA:n ulkopuolista maailmaa kohtaan.

        Jos McCain valitaan ja sattuu kuolemaan, tuo hullu akka pääsee presidentiksi. Miettikää sitä.


    • vanhuz

      ja Buskaakin ehkä pahempi hilipatihippaa pääsee pressax ja nappuloihin käsiksi niin voidaan ajatella että ylösnousemuksesi tulee häikäisevän sienipilven kohdatessa kaasuntuva olemuksesi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      165
      1606
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      931
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      753
    4. 51
      635
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      17
      618
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      547
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      498
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      158
      486
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      188
      428
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    Aihe