E-Pillereiden Lopetus Ja Menkat..

Olen käyttänyt Diane Nova merkkisiä e-pillereitä parin vuoden ajan ja minua mietityttää miten teillä jotka olette kyseisen merkin lopettaneet on ruvenneet kuukautiset taas tulemaan? Olen lukenut juttuja joissa joillakuilla on mennyt kuuausia jopa vuosia.

Mikä on teidän kokemuksenne asiasta?

T. Kohta pillerit jättävä.
1146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En kyseistä merkkiä käytä, mutta kerran lopetin pillerit hetkeksi, niin ekat luomumenkat tuli joskus 38-42 päivän sisällä pillereiden lopetuksesta. Saattaa olla, että menkat tulee pari kertaa, ja sitten jää taas pois. Se taitaa olla aika yksilöllistä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Diane Nova kirjoitti:

Olen käyttänyt Diane Nova merkkisiä e-pillereitä parin vuoden ajan ja minua mietityttää miten teillä jotka olette kyseisen merkin lopettaneet on ruvenneet kuukautiset taas tulemaan? Olen lukenut juttuja joissa joillakuilla on mennyt kuuausia jopa vuosia.

Mikä on teidän kokemuksenne asiasta?

T. Kohta pillerit jättävä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu