Kehäpäätemä nro 2

evoluutiokoilla

Tutkimme tässä aiheessa toista evoluutikoiden valheen esitelmää.

Fossiilit ajoitetaan siten mihin kerrostumiin ne on joutuneet(miljoonia miljoonia vuosia). Tämän jälkeen tehdään aihetta tukevia iänmääritysmenetelmiä, jotka eivät KOSKAAN MILLOINKAAN OLE VÄÄRÄSSÄ[1]!! Ei ainakaan, jos sen sanoo yleinen evoluutikko tai sen suurprofeettamies Richard Dawkins!

1: Richard Lawkeyn löytämä 1470-mies määriteltiin 2,6 miljoonan vuoden ikäiseksi. Iän määrittänyt professori E.T. Hall kertoi, että ensimmäisen kivinäytteen analyysi tuotti tulokseksi MAHDOTTOMAN 220 miljoonan vuoden iän. Joten koska evoluutioteoria ei voi olla väärässä, niin tutkittiin toinen näyte, joka antoi tulokseksi suotavan ja hovikelpoisen 2,6 miljoonan vuoden iän. Tämähän on täysin ymmärrettävää ja sallittavaa koska evoluutioteoriahan on luonnollisesti täysin tuettu ja aukoton ja paikkansapitävä Totuus™ jolloin sitä ei saa kyseenalaistaa, kuten, R. Dawkinsin, evoluutio teorian kannattaja esittää kreationisteja typeriksi, hulluiksi ja jopa ilkeiksikin! Niin! Se on todella niin koska R. Dawkins sanoo niin ei saa kyseenalaistaa. Linkki:
http://tinyurl.com/i-nm-ritysvalhetteluko

9

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olly

      on totuutta. Missä lienee noin ison aikaheiton syy, tuskin kukaan meistä tietää. Mistä sait tämän tiedon? Vaikuttaa pilkkuvirheeltä...

    • niinpätietystiniinpätietysti

      Kertoisitko ID tiedemiesten tekemistä ikämääritelmistä.

      Minkälaisia menetelmiä he käyttävät ja minkälaisia tuloksia ovat saaneet?

    • vanha-kissa

      Näyttää olevan osin kopsittu täältä:
      http://www.koti.phnet.fi/elohim/uskotkokehitysoppiin13.html

      Tuossa paikassa mainittiin lähteeksi :
      Sylvia Baker: Kehitysoppi ja Raamatun arvovalta, suomeksi toimittanut Pekka Reinikainen, s. 104,105

      Näin ensivaikutelmalta vaikuttaa taas tältä kreationistimambojambolta.

    • Turkana

      menneisyyden ajoittaminen on vaikeaa ja varsinkin tuollaisessa paikassa, jossa on ollut useita tulivuorenpurkauksia ja eroosiota, se on erinomaisen hankalaa. Tiedeyhteisö on kuitenkin päässyt yksimielisyyteen huolellisilla tutkimuksilla ja korjattuaan virhelähteet, että tuo fossiili on n. 1,9 miljoonaa vuotta vanha. Eikä tähän vaadittu mitään kehäpäätelmää, vaan vain tarkemmat tutkimukset.

      • tuloksena saatiin

        220 miljoonaa vuotta ja tämä ei ollut hovikelpoinen niin tyypillisesti kehitettiin sitten joku muu, joka sopisi paremmin heidän iänmääritysmenetelmiinsä ja ideologiaansa. Hallelujaa.


      • havainnollistava vertaus
        tuloksena saatiin kirjoitti:

        220 miljoonaa vuotta ja tämä ei ollut hovikelpoinen niin tyypillisesti kehitettiin sitten joku muu, joka sopisi paremmin heidän iänmääritysmenetelmiinsä ja ideologiaansa. Hallelujaa.

        ...ja saisit tulokseksi 43 astetta, vaikka lapsi on selkeästi edelleen elossa ja kädellä tunnustellen korkeintaan hieman normaalia lämpimämpi, olettaisitko että lapsi todella on 43:n asteen kuumeessa? Vai olettaisitko, että mittauksessa oli tapahtunut jotain virheellistä (lapsi ehkä laittoi mittarin lämpöpöpatterin päälle kun et katsonut) ja mittaisit uudestaan tällä kertaa varmistaen, ettei virhettä pääse tapahtumaan? Vai käyttäytyisitkö kuin aito kreationisti ja julistaisit, ettei lämpömittarilla voi saada luotettavaa tulosta ja päättäisit lapsen lämpötilan olevan 25 astetta, koska uskot sen olevan normaali lämpötila (sanoohan jo kokemus ja järkikin, että yli 25 asteen kuumuudessa on tukalaa.)


    • on saavuttanut millaisia tuloksia? Millaisilla menetelmilllä? Kertoisitko tarkemmin? pelle reinikainen co. hörhöilyjä ei lasketa...

    • Mr.K.A.T.

      Edelleen kreationistit eivät ole pystyneet selittämään miten tulva on voinut ulottua Kuuhun ja Marsiin asti muuttamaan iänmääritys-tuloksia ?

      • senkin koijari

        Kaikkihan tietävät ettei ihminen ole koskaan käynyt Kuussa ja Mars-laskeutujatkin ryömivät oikeasti Arizonassa. Mikään ihmisen tekemä ei ole koskaan koskettanut vieraan taivaankappaleen pintaa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      20
      2287
    2. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      35
      2143
    3. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      64
      1683
    4. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1667
    5. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      80
      1612
    6. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      52
      1492
    7. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      113
      1460
    8. Pyyntö Teelle

      Voisitko nyt vaan ystävällisesti laittaa viestin?
      Ikävä
      83
      1149
    9. Martina haluaa tasoisensa miehen

      Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol
      Kotimaiset julkkisjuorut
      240
      1027
    10. Voi ei! Katja Ståhl joutui sairaalaan - Syynä tämä vitsaus - Koskettava päivitys sairaalasängystä

      Pikaista paranemista, Katja! Katja Ståhl on kertonut somessa joutuneensa sisään sairaalaan. Lue lisää: https://www.suom
      Suomalaiset julkkikset
      21
      905
    Aihe