voiko e-pillereiden teho olla heikentynyt

Söin kolmen päivän kuurin azithromycin ratiopharm antibioottia jonka vaikutusaika on 10 päivää.. yhteensä kymmenen päivän jälkeen siis söin vielä viikon e-pillereitä ilman minkäänlaista lääkitystä ja sen jälkeen harrastin seksiä, voiko siis pillereiden teho olla heikentynyt? :O
1230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyseisellä lääkkeellä ei ole yhteisvaikutuksia e-pillereiden kanssa. Kuuri ei siis vaikuttanut ehkäisytehoon-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ttttrt kirjoitti:

Söin kolmen päivän kuurin azithromycin ratiopharm antibioottia jonka vaikutusaika on 10 päivää.. yhteensä kymmenen päivän jälkeen siis söin vielä viikon e-pillereitä ilman minkäänlaista lääkitystä ja sen jälkeen harrastin seksiä, voiko siis pillereiden teho olla heikentynyt? :O

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu