Mielestäni demarien anti-gay siiven tulo esiin tv:n Big Brother ohjelmassa on rohkaiseva suunta. Kunnallisvaaleihin osallistuva ja varmasti eteenpäin etenevä Risto saa tavallisen duunarin kannatuksen rohkeilla kannoillaan. Me 95%:ia suomalaisista olemme samaa mieltä homoista kanssasi Risto!!!
Demarien uudistuminen on alkanut ja uskon Tarja Halosen väistymisen jälkeen puolueella olevan parempi ilme.
Demarien uudistuminen on alkanut ja uskon Tarja Halosen väistymisen jälkeen puolueella olevan parempi ilme.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Joo, noin tekee nuori, joka haluaa menestyä. Täytyy uskaltaa nousta vaikka oman puolueensa linjaa vastaan. Jotenkin tunkkaiselta alkaa jo haista tuo lepsojen ja homppeleiden hyysääminen puolueessa. Nuoret radikaalit uudistaa maailman. Se, mikä oli radikaalia 1960-luvulla on taantumuksellista nykyään. Hyvä Risto jatka samaan malliin ja uudista se mädäntynyt puolue!!!
Homoja on keskimäärin 10 % ihmisistä, siis selkeä vähemmistö.
SuomenRUOTSALAISIA on vieläkin vähemmän Suomessa eli n. 5% mantereellamme, mutta silti Suomessa on ainut pakollinen kieli jokaisessa opiskeluasteessa ruotsi ja ruotsinkielisillämme on, kiitos mm. SDP:n johtajiston, vieläkin voimassa erikoisetuja, jotka muualla maailmassa on jo lopetettu joko demokratian saavuttamiseksi tai lain voimalla (esim. pakkovenäjä Virossa ja kielikiintiöt Ruotsissa)
SDP:n johtajisto kannattaa esim. pakkoruotsia 99 %:sti ja sitä vastustaa 2/3 osa Suomen kansasta Taloustutkimus Oy:n vuosittain tekemien kyselyjen mukaan: itse en tiedä lukuisasta suomenkielisestä demarituttavastani ketään, joka kannattaisi pakkoruotsia.
Tuokaa SDP taas kansan pariin sieltä Lipposen harvainvallasta ja Pohjoismaiden suurimman kielirasistin Axel Olof Freudenthalin ihailusta Ruotsin kielen paremmuudesta ja jopa sivistävästä vaikutuksesta Suomen kieleen verrattuna, sillä jo kansainväliset tutkimuksetkin ovat toista mieltä kuin SDP:n "lipponistit": PISA- & Civic-tutkimukset.