...en siksi että Venäjä sitä uhkaisi vaan siksi että nyt sen talous alkaa osoittaa romahtamisen merkkejä. Tosin olen sitä täälläkin jo pitkään ihmetellyt miten Virossa muka talouskasvu voisi olla niin huikeaa. Viro on teollisuustuotannon halpamaa - ei siitä mihinkään pääse. Se on leikkinyt kasinotaloudella aikansa ja nyt näyttää pää tulevan vetäjän käteen.
Talous on supistumassa hyvää vauhtia ja se ei hyvää lupaa. Toivottavasti päättäjät Virossa eivät ryhdy mihinkään epätoivoisiin tekoihin. Puheet ovat nostaneet niskavilloja pystyyn.
Sääli. Pidän Virosta ja monista hyvistä ystävistäni siellä ;-(
Talous on supistumassa hyvää vauhtia ja se ei hyvää lupaa. Toivottavasti päättäjät Virossa eivät ryhdy mihinkään epätoivoisiin tekoihin. Puheet ovat nostaneet niskavilloja pystyyn.
Sääli. Pidän Virosta ja monista hyvistä ystävistäni siellä ;-(
Vastaukset 7
Vanhimmat
siihen ateistis-kommunistiseen petovaltaan ,joka siellä pakkopaitana oli 50 vuotta.
Oletko jo koulussa ehtinyt historiantunneilla 30-40-luvuille?
toivotaan,,, Kaksi (2) AMERIKAN -mantereen
Kirjoittanut: kokoista muovisaareketta 7.9.2008 klo 19.16
kelluu tyynessä valtameressä ja kukaan ei tee mitään vaan keukotaan jostain ILMASTONMUUTOKSESTA ?
HA HA j a haloot päälle !
missä viipyy VIHREIDEN APU,NEUVOT ja kannanotto ?
kysyy,,:
rikas demari
Palloiiroille kun antaa korin
Kirjoittanut: ne luulee että pallo 7.9.2008 klo 19.21
on sijoitettava siihen ?
Perkeleen pojat eihän se niin mene !
Minä UM:n wanhana virkanaisena tiedän ,että A S on vain paikkaamassa kyvykkään henkilön virkavapaata ja jo ennen vuoden vaihdetta tulette lyödyksi ällikällä kun julkistetaan se oikea ja PYSTYVÄ ulkomnisteri jolla on myös arvostusta maamme rajojen ulkopuolellakin.
Kumma tyyppi olet. jokainen saa tapaa isänsä
Kirjoittanut: muistaa vain 7.9.2008 klo 19.13
ilmoittaa siitä jälki käteen tänne sivustolle !
Asuttiin siellä joskus ja minulle jäi sellainen vaikutelma, että tulevat kyllä pärjäämään. Pienet talousnotkahdukset kuuluvat asiaan, eivätkä hetkauta yritteliästä väestöä juuri mitenkään.
Sikäläisten tuttujen nimiä näyttää löytyvän googlella ja jopa minäkin olen sieltä löydettävissä.
Sitä helposti taustaa vailla oleva ihminen ,että kun tulee vaikeita aikoja, niin se on yhtäkuin maailmanloppu .
Täytyy myöntää ,että itsekin nulikkaisena kuvittelin joskus 1991 vaiheilla ,että soon loppu ny Suomi-neito...
Huomenta!
Missä yhteydessä nimesi löytyy Googlesta? jotain business-hommaa vai?