On se kumma kun ei saa asfaltoitua tietä edes TAAJAMA MERKKIEN sisälle tielle jossa on liikennettä aika paljon , sora ja kuopilla on koko samperi!
Ei mitään helvetin jäähalleja urheiluhalleja vaan tiet ensin kylään!
Ei mitään helvetin jäähalleja urheiluhalleja vaan tiet ensin kylään!
Vastaukset 1
Vanhimmat
Rahat on loppu, on tuttu vastaus tien kuntoa manaaville. Olipa kyse "TeeVeeHoon" tai kunnan hoitamasta tiestä.
Onpa se paljon hienompi muistuttaa hallintoalamaisia olleensa saamassa pikkukaupunkiin jotain hallintapaista kuin teitä kuntoon. Sama meno sos. ja terv.puolella. Eikä vain Hetjärvellä vaan kautta koko Suomen.
Kyllä on äänestyslipulle töitä lokakuussa! Tiet ja vanhusten asiat kuntoon, sitten vasta hehtaarihallin tekoon, jos rahat riittää. Vai investoisiko Hjallis H. tänne päin? Siinäpä haastetta kehittämiskeskukselle vai mikä yrityspalvelu se nyt on!?