Tyran huippumalli haussa

putos eilen...ja mitä siinä noin pääpiirteissään tapahtu? Mitä se ilkee akka teki tällä kertaa?
Voiko jaksoa katsoa mistään jälkijunassa tai tuleeko pikauusintana?
3292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Monique joutui lähtemään, koska ei osallistunut kuvaukseen.

Ennen ensimmäistä tehtävää harjoiteltiin korkokengissä ja naamiossa kävelyä mukulakivillä. Viidenneltä kaudelta tuttu tummaihoinen Bre tuli Miss J:n kanssa kävelemään malliksi.

Tällä kertaa Monique ilkeili pyyhkimällä käytettyjä pikkuhousujaan Melrosen peittoon. Toinen ilkeily oli Melrosea päin käveleminen keittiössä.

Ensimmäisessä tehtävässä harjoiteltiin nuorallakävelyä. Tehtävän voitti AJ, joka valitsi kaksi muuta kilpailijaa mukaansa hyväntekeväisyysmuotinäytökseen Austiniin. Valitut olivat CariDee ja Megg.

Monique sairastui ja kävi sairaalassa nesteytyksessä.

AJ, CariDee ja Megg palasivat Austinista lentokoneella suoraan kuvaustehtävään. He eivät siis ehtineet levätä kunnolla. Monique tuli muiden mukana kuvauspaikalle, mutta päätti Jayn kanssa juteltuaan, että menisi takaisin talolle lepäämään.

Kuvaustehtävässä käveltiin illalla uima-altaaseen rakennettua kelluvaa lavaa pitkin muotinäytöksessä. Kuva otettiin lavan päässä. Eugena oli ainoa, joka meinasi pudota altaaseen. Eugena kolhi ja kasteli jalkansa.

Tuomariston edessä tyttöjen piti kävellä hedelmäkulho pään päällä. Jaeda oli muistaakseni ainoa, joka sai puhtaat paperit.

Pudotuksessa viimeisinä jäljellä olivat Monique ja Eugena. Eugena kuvitteli saaneensa kuvaan voimakkaan ilmeen, mutta se oli yhtä vaisu kuin aiemmissa kuvissa. Monique oli tuomarien mielestä nätti, mutta tehtävän luovuttaminen oli suuri virhe, koska Monique ei ollut onnistunut aiemmissakaan kuvissa. Moniquea muistutettiin myös siitä, miten edellisen kauden voittanut Danielle oli loistanut viidakossa norsun kanssa tehdyissä kuvauksissa sairaalakäynnin jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuka... kirjoitti:

putos eilen...ja mitä siinä noin pääpiirteissään tapahtu? Mitä se ilkee akka teki tällä kertaa?
Voiko jaksoa katsoa mistään jälkijunassa tai tuleeko pikauusintana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu