Pillereistä väsymystä?

Aloitin Mercilon e-pillerit perjantaina ja sunnuntaista lähtien on väsyttänyt helkutisti. Olen nukkunut kunnolla, yli kahdeksan tuntia yössä, mutta ei auta. Väsymys ei siis ole sellaista että nukuttaisi, vaan enemmänkin painaa silmiä ja tuntuu että päässä heittää, joutuu suunnilleen miettimään kaksi kertaa mitä tekee ja mitä on jo tehnyt. Kellään muulla ollut tällaista? Voisiko hyvällä lykyllä olla ohimenevää? Saatan hätiköidä kun en ole syönyt pillereitä vielä viikkoakaan, mutta väsymyksen tunne on todella ärsyttävä, tuntuu että haittaa jo normaalia elämää..
3196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

JEP. IHAN SAMAA väsymystä tunsin, kun "vedin nuppiin" e-pillereitä. ENKÄ tykännyt...olo oli muutenkin kuin "zombiella"...!

Halut tiessään, energia tiessään...

Ja viimeinen tikki: HIUKSET alkoivat lähteä päästä! (prkl)

Nyt olen TODELLAKIN LOPETTANUT E-PILLEREIDEN SYÖNNIN!

Äänestä
  • Menikö kauankin kunnes olo palautui takaisin normaaliksi lopettamisen jälkeen? Ei ole vielä onneksi hiukset harventunu, enkä haluakaan sellaista kun muutenkin niin ohut letti.

    Äänestä

  • zzipp kirjoitti:

    Menikö kauankin kunnes olo palautui takaisin normaaliksi lopettamisen jälkeen? Ei ole vielä onneksi hiukset harventunu, enkä haluakaan sellaista kun muutenkin niin ohut letti.

    Tuotanoinniin...tästä lopettamispäätöksestä ei ole vielä kuin parisen viikkoa...että "kuulolla" ollaan vielä oikeastaan.

    Sain heti lopettamisen jälkeen (kai) jonkinlaisen tyhjennysvuodon ja sitten n. viikon päästä tulivat (kai) "normaalit kuukautiset"...?

    Sanoisin, että minua väsyttää vieläkin (mutta siihen saattaa olla nyt muitakin syitä kuten äsken potemani flunssa), MUTTA HIUKSET (Luojan kiitos) rupesivat taas "kosteutumaan" melkeinpä siitä päivästä lähtien, kun LOPETIN pillerit!

    NYT ne rupeavat sentään taas tuntumaan hiuksilta, eivätkä vain kuivilta "korppu-hampuilta", joita jää isohko tukko käteen hiuksia pestessä!

    (Toisaalta otin avukseni kaiken maailman "kauniit hiukset" -valmisteet, söin rautaa, piitä, jne...muuten ei varmaan olisi paljon YHTÄÄN hiuksia päässä e-pillerien jäljiltä...!)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


zzipp kirjoitti:

Aloitin Mercilon e-pillerit perjantaina ja sunnuntaista lähtien on väsyttänyt helkutisti. Olen nukkunut kunnolla, yli kahdeksan tuntia yössä, mutta ei auta. Väsymys ei siis ole sellaista että nukuttaisi, vaan enemmänkin painaa silmiä ja tuntuu että päässä heittää, joutuu suunnilleen miettimään kaksi kertaa mitä tekee ja mitä on jo tehnyt. Kellään muulla ollut tällaista? Voisiko hyvällä lykyllä olla ohimenevää? Saatan hätiköidä kun en ole syönyt pillereitä vielä viikkoakaan, mutta väsymyksen tunne on todella ärsyttävä, tuntuu että haittaa jo normaalia elämää..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu