Tiukat nahkasaappaat, komeat pussihousut, ruskea paita, rähinäremmi, käsivarsinauhassa hakaristi. Vaikea kuvitella ketään valekansallismielisistä sisulaisista tähän isänmaalliseen asuun. Vasta sitten kun näyttämölle saapuu kansallismielinen oikeassa isänmaallisessa natsivormussa, tiedämme että todellinen Johtaja on astunut keskuuteemme.
Natsiunivormu on isänmaallisin asu
Piirijohtaja
6234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Peelot pois räkättämästä isänmaallisuus -palstalta. Oikeampi paikka olisi huuhaa -palsta.
Anteeksi vain, huuhaa -palstalaiset. Teillähän keskustelu näyttää olevan tosi asiallista ja järkevää tämän palstan keskusteluihin verrattuna. Miten tämä rupusakki on tänne oikein valikoitunutkaan. Kerrassaan onnetonta.
Isänmaallisuus merkitsee rotupuhtaan, yksikielisen, yksimielisen Suomen puolesta taistelemista. On vain yksi yhteinen isänmaa, ilman luokkarajoja.
Viestin aloitus kielii kuitenkin jotakin aivan muuta, sikanatsiaatteen ihannointia.
Natsismi tulee sanasta nationalismi eli kansallismielisyys. Natsi-Saksa oli nationalistisen valtio joka on koskaan ollut olemassa. Isänmmaalliset suomalaiset ihannoivat sitä siksi jo 1930- ja 1940-luvulla.
ja markkinatalous = demokratia.
Näin media mädättää !
Ja iiootit sohvaperunat ja liimanhaistelijaviheriökuhtoorit uskovat!