Tähän aikaan

Näitä Jouko Pihon ylläpitämiä nettisivuja kannattaa pitää jatkuvasti silmällä mm. profetioiden suhteen. Niitä näyttää tulevan jatkuvasti uusia.

http://www.kolumbus.fi/jouko.piho/sivu10.htm
71076
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tuleehan niitä, uusia. Tännekin. Jatkuvasti. Toinen toistaan hupaisampia.

Äänestä

Tuolta sivulta otetaan pois profetioita. Esimerkiksi se varma tieto, että Suomen itärajalla on satoja tankkeja, on nyt hävinnyt. Eli siellä sivulla voi olla muitakin profetioita, jotka otetaan sieltä pois. Eihän semmoiseen sivuun voi luottaa.

Äänestä
  • itse koko sivustoa ikinä aukaissut, mutta aukaisen heti, jos sieltä löytyy se likilegendaarinen profetia, jossa Erkki, Kalevi, Tauno tms. näki panssarivaunuja pilvissä! SE on jo jotain se!

    Äänestä

  • Ei se profetia ole mihinkään hävinnyt. Siellä se on edelleenkin.
    Mitäs misinformaatiota tämä on?

    Jouko Piho

    Äänestä

  • mutta 13. siellä oli !

    Niilo Yli-Vainion 1977-1981

    "Voi Suomi raukka,minä sanon,etten voi kaikkea kertoa Kekkoselle jo kirjoitin kirjeen ja sille kerroin mitä tiedän,että idässä alempana ja ylös pohjoisemmas ,poikki vinosti ja antamaan pois se ylempiosa."

    Tuokin on antanut mahdollisuuksia uusien samansuuntaisten ennustuksien levittäiseen
    unimaailmassa on taipumus harhojen vahvistua !

    Äänestä

  • Piho kirjoitti:

    Ei se profetia ole mihinkään hävinnyt. Siellä se on edelleenkin.
    Mitäs misinformaatiota tämä on?

    Jouko Piho

    Huhhahheilla on "hyvät jutut" ja "todella uudet"! Se on kavereineen palstan tylsin tyyppi. Toisten vilkas hengenelämä saa tyypin yhä uudestaan pakkomielteen valtaan, mutta ei sillä ole koskaan mitään annettavaa.

    Äänestä

  • Huhahhhei kirjoitti:

    itse koko sivustoa ikinä aukaissut, mutta aukaisen heti, jos sieltä löytyy se likilegendaarinen profetia, jossa Erkki, Kalevi, Tauno tms. näki panssarivaunuja pilvissä! SE on jo jotain se!

    Odotan innolla että moinen profetia saataisiin julkisuuteen.Siitä varmaan olisi paha pistää paremmaksi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ja hetkeen kirjoitti:

Näitä Jouko Pihon ylläpitämiä nettisivuja kannattaa pitää jatkuvasti silmällä mm. profetioiden suhteen. Niitä näyttää tulevan jatkuvasti uusia.

http://www.kolumbus.fi/jouko.piho/sivu10.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu