Miten se nyt sitt oli sen ateismin vapauden kanssa..
Siis ateistit ovat pakotettuja orjamaisesti ajattelemaan ja hokemaan ei ole Jumala olemassa...
Siis ateistit ovat pakotettuja orjamaisesti ajattelemaan ja hokemaan ei ole Jumala olemassa...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Miten se nyt sitt oli sen ateismin vapauden kanssa..
Siis ateistit ovat pakotettuja orjamaisesti ajattelemaan ja hokemaan ei ole Jumala olemassa...
Aivan niin !! Jää ajattelemaan sitä !! Niin totuus valkenee sulle !!!
Aivan niin !! Jää ajattelemaan sitä !! Niin totuus valkenee sulle !!!
Niin, ja savonarolakin sanoo jo
"JeeSux"
Alkanut hänkin tajuta, että Jumala on Paha!
Amen!
ajatustenne vankeina, sillä olette niin sokeita, ette tiedä "EN TIEDÄ " sanan olemassaoloa.
Kukaan ei voi todistaa onko jumala olemassa tai ei.
Jos jumala olisi todistettavissa ajatuksin ja kirjoin , ei se voi silloin olla jumala.
Sana "ateisti" on vain määritelmä jonka mukaan "henkilö, joka ei usko jumalaan". Jokainen saa itse valita, uskooko jumaliin vai ei. Jos ei usko, silloin tätä sanaa voidaan käyttää kuvailemaan henkilön kannanottoa, mutta jos uskoo, silloin olisi virheellistä väittää että ei usko. Miksi ihmeessä joku jumalaan uskova haluaisi kutsua itseään joksikin jota hän ei ole? Miksi hän haluaisi valehdella?
Koko lössi !! Nimittäin ateistit joka saatana on syöttänyt heidän päänsä lapsuudesta !! Hyvä että selvitit sen totuuden !!
Mene lääkekaapille, ota lääkedosettisi.
Ota lasi vettä ja syö päivälääkkeesi N Y T!!!!!
Mene lepäämään ja odota rauhassa, kunnes psyykelääkkeen vaikutus alkaa.
KIITOS!
Opettele tunnistamaan eri sanoja lauseesta. Jos henkilö sanoo "sininen", hän ei sano samalla "punainen". Henkilön sanomaa sanaa ei saa punaiseksi sillä, että sinä sanot hänen lausuneen "punainen".
osuin ylpeän arkaan paikkaan ateismin pyhäkköön jossa ilmeni musta aukko!
Nimenoman terottaa että ei pitäisi olla ei ja kyllä kyllä. Kaikki muuta on valhe saivartelu ja puolustus syntiseltä ihmisistäjoka apua tartte.
Toivottavasti saat apua mahdollisimman PIAN.
Tarvitset lääkkeitä ja ammatillista apua.
Ateistit eivät ole orjamaisesti pakotettu ajattelemaan tai hokemaan yhtään mitään.
Voisitko nyt ystävällisesti lopettaa trollaamisen [1] ja mieluiten jopa häipyä palstalta?
[1] http://fi.wikipedia.org/wiki/Trolli
Savikselle: Määrittele ateisti omin sanoin.
Olisi mukava tietää minkälaisen porukan kanssa luulet olevasi tekemisissä.
Oot sä ainakin jo kerran tehnyt ihan saman aloituksen. Saman aloituksen kirjoittaminen moneen kertaan ei lisää uskottavuutta, paremminkin päinvastoin.
Savis on poistanut oman kommenttinsa ja sitä seuraavat ei-toivotut kommentit, niinkö? Aijai jai, mitä sika touhua. Eikö kristityn usko kestä todellissuutta? Siksikö sensuuri?
Uskovaiset ovat pakottaneet muut sanomaan "ei ole jumalaa". Olet siis läpeesi paha kun pakottelet muita ihmisiä. Eikö uskovaisen pitänyt olla hyvä? Miksi olet paha? Haluat ettei ihmisillä ole vapautta jotta uskovaiset voisivat vapaasti tehdä lisää pahaa kenenkään estelemättä.
Joka pakottaa sua !!
..mielenterveystoimistoon. Hae nyt apua!!!
savossa asuva Arola, mutta kävikin ilmi että Savonarola niminen hihu on elänyt joskus. Aina oppii uutta ateistipalstalla. Oletko muuten Savis joku live-paasaaja? Näin joskus tv seiskassa tyypin joka puhui ihan samalla tavalla kuin mitä sinä kirjoitat.
Tv seiskassa joku on uskossa ..
Monesti on vain mukamia uskovia joka luule olevansa.
Kerro että tarvitset apua. Jos kärsit kaksisuuntaisesta mielialahäiriöstä tai skitsofreniasta hae apua. Älä jää yksin harhojen kanssa. Hae apua.
puhuu samalla tyylillä ja suomea murtaen kuten sinäkin. Eli sinä ja se äijä olette sama henkilö?
Olet joko:
A) Trolli
B) Kaulaansa myöten uskontojen aiheuttamassa paskassa oleva hihhuli
Sinä sanot:
"Siis ateistit ovat pakotettuja orjamaisesti ajattelemaan ja hokemaan ei ole Jumala olemassa..."
Sen voi käsittää paremmin näin päin:
"Siis kristityt ovat pakotettuja orjamaisesti ajattelemaan ja hokemaan että Jumala on olemassa..."
Jos siis et tosiaankaan ole trolli, niin olet loistava esimerkki mitä uskonnot pahimillaan tekevät mielelle. Sinulla on ylimielinen asenne muita uskomuksia kohtaan ja luulet ilmeisesti olevasi muita parempi ihminen kun uskot sadisti-narsistiseen mielikuvitusolentoon nimeltänsä "Jumala".
Kirjoittamistasi viesteistä päätellen olet jo niin syvällä mielikuvitusmaailmoissasi että uskonto on jo varmaan vääristänyt lopunkin elämän- ja maailmankuvasi.
Sinulla on vain yksi elämä eikä kuollessasi "Jumala" ole huutamassa encorea, joten suosittelen ottamaan kaiken irti elämästäsi ilman uskonnon aiheuttamia rejoitteita.
Hyvää päivänjatkoa!
T: 15-vuotias nuori ev.lut-perheestä.
Totuus ateismista.Lueppa vaikka koulumaailmasta koulukiusamisen vaikutusta niin arvaat mix olet luopunut Jumalasta .......
Hae apua.
Hush pois, painu vittuun trolli! Lääkkeetkö jäi ottamatta vajakilta?
Savonarolakin on tullut tänne Julistamaan Ateismin voittoa?
No, tänäpäivä kirkosta eroaminen on helppoa, siksi hänkin on tullut tälle forumille juttelemaan.. ONNEA!
Savonarolakin sanoi "JeeSux" ja tämän taikasanan kautta jo YKSI teinityttö erosi kirkosta.
Savonarola erottaa ihmisiä kirkosta, hyvällä menestyksellä.
Jeesus pakoittaa ihmiset uskomaan itseensä, ja antaa kaikki pahan tapahtua.
Itse menetin uskoni, kun WTC-iskut tapahtuivat.
En voinut sietää Osaamatonta jumalaa, joka antaa uskoviensa kärsiä, vaikka olisi Kaikkivoipana estää kaiken!
JeeSux huudan minäkin, ja kohotan keskisormeni taivaaseen.
Jeesux = Sux = Haisee, on poissa muodista
Jeesux = Jeesus on poissa muodista ,eli haisee!
Teki vaikutus mun kirjoitus. Trolli te parannus ja ota Jeesus vastaan niin olet vapa ja saat ajatella !!
>>ota Jeesus vastaan niin olet vapa ja saat ajatella !!
Hae apua, jo tänään
Jeesuxelta !! Kiitos neuvoista !!!!
Viittiix nyx painuux lääkärilx, ja aikax nopeesx.
Kiitox.
oli jokunen vuosi sitten kaveri joka oli vielä hauskempi kuin savis. Hänellä oli nimimerkki TAO-TAO.
Anna palaa vain savis.
Siunausta.
Palan Jeesuxelta mielellään : )
Pakkomielteisesti hoet vaan että mieleisesi "jumala" on olemassa.
Hyvästi ja hakeudu hoitoon.
Tunnet itseesi vähän kiusantunut kun totuus valkeni !! Mutta yritä kestä niinkuin mies !! Ja ota Jeesus vastaan,, niin heti tulee parempi mieli !!!!
Vaikka raamatulla paistettaisi ja virsikirjalla valeltaisi. Tiedätkö miten saa hullun sekoamaan?
-Kerron sen joskus.
"ota Jeesus vastaan"
Mine ottaa hänet mieluummi vihtaan. Siitä Jeesux pitävi :)