Diapam/Medipam

Kiinnostaisi tietää millaisia annoksia Diapamia/Medipamia käytätte? Itse otan päivittäin kaksi 5mg tablettia. Onko se paljon/liikaa?
61164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Se ei mielestäni ole paljon jos oireet niillä helpottuvat. Lisäksi voisit joskus pitää pienemmän annoksen päivän tai kokonaan ilman ettei toleranssi kasva. Huonoa omaatuntoa ei tarvitse tuosta kantaa.

Äänestä

Kunhan pidät viikossa kaksi perättäistä vuorokautta ilman rauhoittavia, unilääkkeitä tai alkoholia, niin se ehkäisee riippuvuuden syntymistä. Annoksesi ei mitenkään järjettömän isolta tunnu.

Äänestä
  • narkkari!yritä elämää ilman lääkkeitä jos uskallat,pelkuri.

    Äänestä

  • täysi kirjoitti:

    narkkari!yritä elämää ilman lääkkeitä jos uskallat,pelkuri.

    Oletpa täydellinen Teräsmies, housusi ovat ilmeisesti etu ja takuolelta ruosteessa, muusta puhumattakan. Toivottavasti selviät elämästäsi kuolemaan asti ilman minkäänlaisia lääkkeitä tai muita elimistölle "vieraita" aineita.

    Äänestä

  • täysi kirjoitti:

    narkkari!yritä elämää ilman lääkkeitä jos uskallat,pelkuri.

    Mikähän se sinä olet tuomitsemaan? Taitaa alkoholi maistua kaverille vähän turhan hyvin kun täällä toisille moisia hävyttömyyksiä huutelet.

    Äänestä

Lääkkeet vahingoittavat maksaa ja munuaisia ja hermosto tottuu niihin ja se taas aiheuttaa sitä, että pitäisi ottaa enemmän, että pääsee normaaliin olotilaan, jonkalaisena olisi ilman lääkettä. Jos et käytä muita lääkkeitä, ei annos ole vielä paha,- mutta kokeile päiviä jolloin on parempi olo ja virkeä, olla ilman pameja. Jos on nukahtamisvaikeutta illalla, kannattaa pyytää läääkäriltä mieluummin uutta nukahtamista auttavaa lääkettä, jota elimistö itse normaalisti erittää. Stressi ja suru kun vähentävät oman tuotannon kehitystä. Se vähentää pamien tarvetta. Vasta silloin saa omien aistien toiminnan toimimaan normaalisti ja huomaa, että elämä on elämisen arvoista ja jopa onnellista. Jaksaa keksiä iloa elämään. Jos työ tai perhe stressaa, kannattaa pyytää työnantajalta helpotusta jotenkin ja perhe mukaan hommiin. Itse käutän pamia tarvittaessa. Olen lääkäreiden murheen kryyni, kun eivät ole osanneet hommiaan ja pyörittäneet minua kuin kärrinpyörää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jännittäjä kirjoitti:

Kiinnostaisi tietää millaisia annoksia Diapamia/Medipamia käytätte? Itse otan päivittäin kaksi 5mg tablettia. Onko se paljon/liikaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu