lisää lämpöö koppiin

mieli tekis ruskaretkelle mutta vaunun lämmitys ei toimi. vehkeet on trumaticin malli sl 3002. sytytin nakuttaa mutta liekki ei vaan syty, ollaan kyllä luettu käyttöohjeesta että nuppia täytyy pitää painettuna noin 10 sekuntia tai mahdollisesti 2 min. mut ei toimi. auttakaa ihmeessä urkki-setää että saisin vietyä annikin johonkin romanttiseen korpeen!
5977
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

se maadoitusjohto on paikoillaan.Irtoo helposti jos etukanne ottaa irti.Omassa se on vasemmalla puolella etupaneelissa kiinni ja haluaa irrota joka kerta kun otan etupaneelin irti.Toinen vika voi olla että se pietsosytytin krtakaikkiaan on rikki.Oli minullakin uudessa vaunussa eikä lyönnyt kipinää vaikka nakuutti.Ei kallis vaihto osa.Sitten se ehkä turha neuvo.Onko kaasua pullossa ja onko hana (keittiön kaapissa) auki kaasua varten.Sitä nuppia ei tarvitse pitää 2 min. alhaalla riittää pari sekuntia,muu valuu hukkaan.

Äänestä

Koska ilmeisesti olet avannut kaasupullon hanan, tulee mieleen lämmittimen sulku-hana jossakin vaunun kaapeissa.
Syttyykö hella, jos syttyy kaasu kulkee putkistossa...

Äänestä
  • hellalla,lämmittimellä etc. kaikilla omat hanat.Yleensä keittiön kaapistossa samassa paikassa.Ei auta vaikka hella toimisi jos lämmittimen hana kiinni.

    Äänestä

sieltähän se vipu löytyi jääkaapin alta, enpähän tuota älynnyt ollenkaan, vaunu lämpeni alta aikayksikön ja päästään annikin kanssa lempimään oikein olan takaa vai liekkö turhan vaativa asento, ollaanhan jo yli kolmekymppisiä!

Äänestä
  • hyvä että löytyi ja lämpöä tulee.Tarvitaan enemmän kuin ruumiinläpö tuottaa....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


urho ja annikki kirjoitti:

mieli tekis ruskaretkelle mutta vaunun lämmitys ei toimi. vehkeet on trumaticin malli sl 3002. sytytin nakuttaa mutta liekki ei vaan syty, ollaan kyllä luettu käyttöohjeesta että nuppia täytyy pitää painettuna noin 10 sekuntia tai mahdollisesti 2 min. mut ei toimi. auttakaa ihmeessä urkki-setää että saisin vietyä annikin johonkin romanttiseen korpeen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu