Homoseksuaalisuuteen tulee jokaisella olla oikeus, mutta onko ihmisellä oikeus olla vajakki?
Onko oikeus olla vajakki?
Äo alle normaalin
16430
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
muista vajakkeja kertomalla miten vajakkius on juuri se paras tapa elää.
siinä on jos joku haluaa kertoa että vajakkius on juuri se paras tapa elää?
tervetuloa saunanlauteille :)
Se ongelma että vajakkius on paras tapa elää korkeintaan vajakille, tosin yleensä ei edes hänelle itselleen. Siksi sitä ei pitäisi levittää. Jos vajakkius on mielikuvitukseen perustuvaa, pitäisi ymmärtää olla hiljaa ettei tee itseään naurettavaksi ei-vajakkien seurassa. Vajakki harvoin siitä kyllä välittää, mutta kanssaihmisiä kohtaan olisi huomaavaista pitää mielikuvituksensa ominaan.
Homoseksuaalisuuteen tulee jokaisella ateistilla olla oikeus, mutta onko näillä ihmisellä oikeus myös olla eläimiin sekooja ? Menemme vaikka hovioikeuteen asti vaatimuksinemme.
Voi että nämä trolli-molot muuttuvat aina vaan surkeammaksi.... Yritä nyt edes vähän parempaa.
Eduskunnassa käytiin 10 vuotta sitten keskustelua homoseksuaalisuudesta. Joku kansan edustaja sanoi: "Kohta vaaditaan oikeutta maata siankin kanssa" Joku huusi: "Niinhän monet naiset tekevät jo nyt".
Eläimeen sekaantuminen on ihan eri asia kuin homoseksuaalisuus. Kahden aikuisen järkevän ja terveen ihmisen tunteet toisiaan kohtaan ovat tasa-arvoiset, kumpikaan osapuoli ei käytä toista hyväkseen. Homopariskunta on keskenään tasa-arvoinen, ja molemmilla on mahdollisuus kieltäytyä siitä. Jos sitten taas ajatellaan vaikkapa lampaan nussimista, niin eipä siinä lampaalta kysellä. Siinä käytetään eläintä hyväksi, ja sellaista ei voi suvaita.
Samasta asiasta on kyse raiskauksessakin: raiskaaja käyttää hyväkseen uhria, joka ei osallistu vapaaehtoisesti tekoon, eikä nauti siitä samalla tavalla kuin raiskaaja.
Ei hyväksikäyttöä pidä hyväksyä missään muodossa.
"Eläimeen sekaantuminen on ihan eri asia kuin homoseksuaalisuus."
Heteroseksuaalisuuskin on ihan eri asia kuin homoseksuaalisuus.
"Kahden aikuisen järkevän ja terveen ihmisen tunteet toisiaan kohtaan ovat tasa-arvoiset, kumpikaan osapuoli ei käytä toista hyväkseen."
Ei pedofiliakaan aina ja poikkeuksetta ole hyväksikäyttöä.
Esim. jos 18 vuotias mies on yhdynnässä 15 vuotiaan tyttöystävänsä kanssa, niin mies ei AINA ole pedofiili, eikä siihen AINA liity hyväksikäyttöä, vaikka näin Suomen lain mukaan onkin.
"Jos sitten taas ajatellaan vaikkapa lampaan nussimista, niin eipä siinä lampaalta kysellä. Siinä käytetään eläintä hyväksi, ja sellaista ei voi suvaita."
Olen kuullut homojenkin suunnalta väitettävän, ettei lampaan nussiminen ole väärin, jos siinä ei vahingoiteta lammasta.
On aivan varmaa, että vielä tullaan näkemään pedofilien ja lampaannussijoiden vaativan oikeuksiaan toteuttaa seksuaalisuuttaan. Siihen voi vielä vierähtää jokunen tovi, mutta se päivä tullaan näkemään vuoren varmasti!
menossa Suomessakin, väittävät ateistit mitä tahansa. Kun antaa pikkusormensa niin ne vievät kohta koko käden. Onhan jo vakavasti homo&lesboparit vaatimassa samoja oikeuksia kuin viralliset vihityt paritkin. Jopa lapsen adoptointiakin kovasti yrittävät. Mutta kuka on sitten isä tai äiti kun molemmat ovat samaa sukupuolta.
Se sikahuutaja oli kepulainen kansanedustaja Maija-Liisa Lindqvist, jolla varmaan itsellään oli jotain omakohtaisia kokemuksia sikalassa möyrimisestä nuoruudessaan?
Muistakaa äänestää tulevissa vaaleissa fiksuja ja sivistyneitä kepulaisia!
http://wapedia.mobi/fi/Maija-Liisa_Lindqvist
Entäs kuka sitten on isä tai äiti, kun molemmat ovat vajakkeja? Lapset pois vajakeilta heti!
Ja kukas sitten on isä tai äiti, kun jompi kumpi vanhemmista kuolee tai pariskunta eroaa?
Lapset pois yksinhuoltajilta heti paikalla!
Pakkohuostaanotto ja uudelleensijoitus perheisiin, joissa on ehdottomasti vain isä ja äiti.
Maalla lampaiden vasiokoiden ja jopa lehmien nussiminen ei ole täysin vierasta.
Aika yleistä, koska kaksilahkeisia ei paljoon siellä liikuskele.
>>>>Onko oikeus olla vajakki? Homoseksuaalisuuteen tulee jokaisella olla oikeus, mutta onko ihmisellä oikeus olla vajakki?
Joku on, joku ei. Ei se valintakysymys ole.
mieltä.
Vajakki ihminen on älykääpiö omasta tahdostaan. Ei ole viisasta olla tyhmä vapaaehtoisesti.
Homoseksuaalisuus on seksuaalinen suuntaus, mitä vajakki ei voi ymmärtää, koska ei edes yritä ymmärtää.