kylvettää kissan. jokainen kissan omistaja varmaan tietää miten "hauskaa" se puuha on.
pakko on pestä se kun sillä on perse ihan paskassa(pitkäkarvainen niin tarttuu heleposti).
rassukka meni jo sängyn alle piiloon kun tajusi tulevan uhan. voisko hihhulit nyt rukoilla paskan pois kissani perseestä, ettei minun tarvitsisi kylvettää tuota rassua kun se ei siitä tykkää.
jessehän parantelee kaikkia maallisia vaivoja hellareiden bileissä, kuten jo yksi tuossa tänäkin aamuna selitti, niin ei luulisi olevan ongelma putsata myös mun kissan persettä.
pakko on pestä se kun sillä on perse ihan paskassa(pitkäkarvainen niin tarttuu heleposti).
rassukka meni jo sängyn alle piiloon kun tajusi tulevan uhan. voisko hihhulit nyt rukoilla paskan pois kissani perseestä, ettei minun tarvitsisi kylvettää tuota rassua kun se ei siitä tykkää.
jessehän parantelee kaikkia maallisia vaivoja hellareiden bileissä, kuten jo yksi tuossa tänäkin aamuna selitti, niin ei luulisi olevan ongelma putsata myös mun kissan persettä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
puolesta voitaisiin myös rukoilla, että ilman matolääkkeen antamista kaikki oliot pakenisivat sen suolistosta.
Eikä se perseen putsaaminenkaan ihan turhaa olisi, aina siellä joku kikkare roikkuu, siis kissan perseessä, ettei tule väärinkäsityksiä.
no nyt on katti kylvetetty. ei tykännyt(yllätys?), mutta oli vähän niinku pakkotilanne. nyt se tuoksuu kamomillalle :)
hassua mut koira yritti puolustaa kissaa kun se oli huolissaan että mie teen sille jotain pahaa. se murisi minulle ja haukkui ihan hurjana..
siitäkös se kissa vielä enemmän villiintyi..
joskus on niin niin NIIIIN rasittavaa omistaa eläimiä :)
jeesus ei tälläkään kertaa auttanut,vaikka ois ihan hyvin voinut loitsia paskat pois katin perseestä.
matolääkkeen antaminen on melkoinen projekti.. itse hoidan asian silleen, että käärin katin pyyhkeen sisään ja vain pää jääpi näkyviin. sitten ruiskulla namia suuhun.. arvaapa onnistuuko ekalla yrityksellä?
tässäkin asiassa kaipaisin vähintäänkin sen jessen apua. itse jumalan ja pyhän hengen apukaan ei olisi pahitteeksi.
se onnistuu nätisti. Ensin katin poskista kiinni, jotta saa suun auki ja sitten lääke sisälle. Sitten suu napakasti kiinni ja kaulan alta hieromista, jotta sille tulee se nielemisrefleksi.
ovat todella joskus niiiiin rasittavia, mutta eihän niitä ilmankaan voisi elää:)
Postin hakureissu tehtiin taas kissan kanssa yhdessä ja miten se voikin kävellä niin hitaasti silloin, kun ei ole kukaan ajamassa takaa.
Kerään vielä voimia matolääkkeen antamisprojektiin, eläinlääkäriä ei ehkä kannata paikalle kutsua, vaikka heiltä homma kätevästi käykin.
Harvoin se ekalla kerralla onnistuu, riippuu vähän raapimisjälkien määrästä ja turnauskestävyydestä:=)
Minun petoni kerran veti ripulivanat olohuoneen lattialle. Ja sitten sohvan alle piiloon. Ei yhtään tykännyt, kun hännästä sain sen kiskottua sieltä pois ja vein pesulle. Oli kauan aikaa kissan kynnenjälki kädessä. Siinä vaaditaan vähän voimaa, että tuollaisen pedon saa pestyä.
Sitten laitoinkin katin parin päivän raksukuurille. Ei mitään pehmeää herkkua, jotta vatsa rauhoittuu. Lycka till vaan pesupuuhillesi.
pienellä eläimellä on yllättävän kovat voimat..
hännästä kun pitää kiinni ja suihkuttaa niin aikahyvin täällä onnistuupi. se ei yritä raapia vaan pelkästään pakoon(onneksi).
tarkoitus ollut raapia, vaan ponnistaa takajaloilla pois kidutusta pakoon. Kauheat naskalit ne takatassujen kynnet!
Nyt on sitten kissasi puhdas. Mitäs se tykkää kamomillan tuoksusta?
tai ehkä ei. Se on tuolla makkarissa sängyn alla piilossa. Katselee minua kuin olisin itse paholainen. Sillä menee pari päivää ennen kuin se leppyy kylvetys kidutuksesta.
Hankalaa tää kirjoittaminen kännykällä... No menee se paremman puutteessa...
kun joutuu tuommosen idiootin kans elämään
idiootti, koska hoidan kissaani. ehkä olisi tosiaan fiksumpaa lähteä ulvomaan ja kaatuilemaan bileisiin ja antaa kissan, koiran ja lapsien sairastua ties mihin ruttoon kun siitä paskasta tulee sellasia TAUTEJA ennen pitkää..
vitun vajakki!