Aion poistattaa pari luomea kasvoista plastiikkakirurgilla, mutta alkoi hieman pelottaa. Juttelin kyseisen kirurgin kanssa ja sanoi ettei voi luvata ettei arvista tule pahemmat kuin luomet ovat. Okei eiväthän he ikinä voi kenellekään luvata täydelistä tulosta mutta ei jäänyt kovin luottavainen olo muutenkaan häntä kohtaan. Kertokaa muut missä ja kuka luomianne on poistanut kasvoista? Ja hän myös sanoi että laserilla poistamisesta jää yhtälailla jälki kuin veitsellä tapahtuvasta poistosta. Pieniä ihon värisiä laastareita tulee kuulema pitää useampi viikko poiston jälkeen. Miten tämä Euromed-klinikka, te jotka olette siellä käyneet oletteko tyytyväisiä? Mietin niin kovasti pitäisikö vielä vaihtaa paikkaa tai lääkäriä..
pikkasen
pelottaa
3300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kun normaalistihan ihotautilääkärit noita luomia poistavat. Käypä kuule vielä kokeneen ihotautilääkärin juttusilla, selvitä ensin missä olisi lasermahdollisuus ja sellaiseen paikkaan sitten. laserilla saa kai paremmin luomen juurineen irti.
Neuvottiin nimenomaan plastiikkakirurgille koska luomet ovat kasvoissa niin tulisi siisteintä jälkeä. Olen kuullut niin ristiriitaista juttua laserista. Esimerkiksi jos luomi olisi huonolaatuinen sitä ei ilmeisesti voisi laserilla poistaa, tietääkseni leikkaamalla se saadaan juurineen irti kun laser olisi pinnallisempi juttu. Mutta olen kuullut että jotkut ovat poistattaneet luomia kosmetologilla(?) miten se tapahtuu ja voiko kosmetologi todella tehdä jotain pigmenttiluomille?
luomen kasvoista ihan omalla terveysasemalla. Sanottiin myös ettei voida luvata mitään jäljestä. Tikattiin vain hieman eri tavalla kuin jos olisi ollut jossakin muualla se luomi.
Itselläni jää helposti hurjia arpia, mutta tuota arpea ei näe vaikka tietää kohdan=)