On tullut aika miettiä uutta ehkäisykeinoa ja siksi haluaisin kuulla kokemuksia naisten kondomeista? Haluaisin erityisesti mies näkökulmaa .. Kondomikammoiset miehet, kumpi on parempi, perinteinen vai tämä naisten kondomi? Naiset, mitä te olette mieltä ?
Naisten kondomi
2
492
Vastaukset
- meillä käytetään
Meillä on ehkäisykeinona naisten kondomi. Onhan se sellainen muovipussimainen eikä mikään huomaamattomin ehkäisykeino, mutta en halua hormoneja ja miehellä on kortsukammo. Hän ainakin suhtautuu naisten kortsuun erittäin positiivisesti, yhdyntä tuntuu kuulemma aika luonnolliselta kun naisten kortsuhan johtaa hyvin lämpöä. Liukkari on aina todella tarpeellinen. Hyvä puoli on se, että kortsun voi asettaa paikoilleen jo ajoissa, eikä sen kanssa tarvitse ruveta säätämään sitten kun on kiihoituttu.
- ei kok n kortsusta
Sinulla ja kaverilla/puolisolla vaikuttaa olevan ikää tarpeeksi, joten mitäs jos miehelle vasektomia, sitten vois nauttia ilman kortsuja. Mikäli vakisuhde on ko juttu aivan omaa luokkaansa nautinnon suhteen. Mietintää myssyyn ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t947613- 374037
- 473586
- 2433024
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402712- 452552
Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna212514- 1322481
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292419Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as292278