Kertokaa kokemuksia ehkäisykapselin käytöstä. Kuinka paljon voi luottaa ehkäisytehoon? Liekö miten yleinen ehkäisykeino? :)
ehkäisykapseli
höpötihöö
2344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Otin maaliskuussa 2008 kapselit ja alussa ei ollut mitään oireita, mutta nyt myöhemmin on pää useasti kipeä ja nyt viimeisin on ollut sydämen nopeat tykytykset sekä puutuminen käsissä ja jalassa. Unettomia öitä olen viettänyt ja nyt päätin että heivaan kapselit mäkeen. Ei sopinut ainakaan mulle
Kapselit.
Laitettiin vuos sit, kuukaudessa tuli painoa 10 kiloo. Karvat kasvaa iha sikana, jopa leukaan.
Kuukautiset tulevat miten sattuu, mutta kuulemma usein loppuvat kokonaan. Mulla aina ihan tosi runsaat, nyt saattaa pärjätä välillä jopa vain pienellä siteellä.
En tiedä onko nois jotaki mieshormooneja mutta vitsailen että varmaan 4 vuoden päästä olen kasvattanut jo munat ja seurustelen naisen kaa :D
Siis mä kyllä tykkään, kun ei tartte murehtii raskauksista, mut ohan näissä pikkuvikoja -Heh.
Meinaan sinnitellä viel tuon 4 vuotta.