Konservatismi on tervettä

Pelkohan on tervettä ja mitä säikympi ihminen sen paremmin asiat ovat tolalla hänen mielenterveydessään, kunhan vain ei ole mitään fobiota. Eli nyt on sitten todistettu että konservatismi on terveiden aate.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200809198293424_ul.shtml
265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

he kannattavat puolustusmenojen lisäämistä, kuolemanrangaistusta, isänmaallisuutta ja Irakin sotaa.

Äänestä

Pelko on sairautta. Pelko on typerää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pelko on tervettä kirjoitti:

Pelkohan on tervettä ja mitä säikympi ihminen sen paremmin asiat ovat tolalla hänen mielenterveydessään, kunhan vain ei ole mitään fobiota. Eli nyt on sitten todistettu että konservatismi on terveiden aate.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200809198293424_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu