Rovaniemellä Keskuskentän valot vihitään sunnuntaina 21.9.2008 käyttöön ja valot sytyttää, kukas muu kuin itse Joulupukki.
Siitäs saitte.
Tämä kaikki lukee netissä ja sanomalehdessä.
Eikö painettuun sanaan voi enää luottaa?
Voi teitä, te vähäuskoiset! Tontut teitä armahtakoon.
Siitäs saitte.
Tämä kaikki lukee netissä ja sanomalehdessä.
Eikö painettuun sanaan voi enää luottaa?
Voi teitä, te vähäuskoiset! Tontut teitä armahtakoon.
Vastaukset 16
Vanhimmat
hauskaa dissata kilpailevia taikauskoja.
Ateistin näkökulmasta kaikki sadut ivat lähtökohtaisesti samalla viivalla.
En tunnusta.
"Ateistin näkökulmasta kaikki sadut ivat lähtökohtaisesti samalla viivalla."
"näkökulmasta", "lähtökohtaisesti", "samalla viivalla"
Termin käyttösi on kuin suoraan herätyskokouksesta.
hihhuli?
Päättele itse
Joulupukki on olemassa. Näin Joulupukin Prismassa viime jouluna.
Tämä tarrina on tosi.
se Joulupukki, ehtii joka paikkaan yhtä aikaa. Täälläkin oli Joulupukki viime jouluna. Tuleekohan se tänäkin vuonna, siis jouluna?
Kun se siellä Keskuskentällä...
Jos joku vaikka potkasee sen päähän jalkapallon? Mitäs sitten tehdään? Taikka jos menee ihan vituralleen, niin saa sähköiskun kun sytyttää niitä valoja? Niissä on paljon sähköä, voimakkaita valoja.
Tuleekohan parta vielä enemmän kiharalle? Entä tukka?
itsensä jouluksi.
joulupukilla on monta persoonaa jouluaikana.
joko näkyy punaista Ounastunturissa? Pukista en niin tiedä.
on siellä Muonion suunnassa. Ehkäpä siellä riekonmarja punertaa.
Täällä Ounasvaaralla ei punaista näy, mutta ruska on kyllä aika komea. Ei mutta kyllä se punainenkin vilahtaa kaiken keltaisen ja oranssin keskellä ja Joulupukki.
Hehee.
Kivaa kivaa.
Taas saa lahjoja.
Tule sieki tänne, Annelin ja Irinan tykö! Tai sitten vaikka Hillevin...
kun termit meni vähän sekasin. Siis OUNASVAARA!. Ok! En tule Irin, enkä Annelin luokse sinne, mutta jos tulen, niin tulen itse vaaran vuoksi. Minä en usko sittenkään joulupukkiin, mutta on kiva, että olet täällä sentään aina silloin tällöin.:-))))
Suomen ensimmäinen tangokuningas Kauko Simonen vaikuttaa paikkakunnalla?
ei ole nimittäin mikhän mukava mies.
Leuhka ko perkele.
Enkä mie siittä äänestäkhän niin tiiä.
Onkhan se ennään hengisäkhän?
Ajattelin lähtiä mökilä käymhän, yön yli meinasin olla. Vielä pääsee näin sulala kelilä autola perile, ei tartte kelekkaa raahata peräsä.
Puolukat alakaa olla kerättynä, mutta karpaloita kyttään, että koska olisivat tarpheksi kypsiä. Vaikka net kyllä pakkasesaki kypsyvät. Että olis sitte tarphet poron kyynelheshen.
Karpalot on parhaita jäätyneinä yöpakkasten jälkeen. Varo suonsilmiä sillä suomenninkäiset asettelee niitä asettelee niitä tiellesi yhtä varmasti kuin Jumala pelastaa.
en minä Kaukoa itse tunne, mutta onpa joku ystävä, joka hänet tuntee.
Miten sinä käsittelet karpalot? Laitatko sokeria?