Eli aloitin e-pillerit vähän yli viikko sitten, sen jälkeen alavatsani, kohdun tienoilta on ollut älyttömän kipeä, siihen oikein särkee.
Ja päähän on särkenyt melkein joka päivä, samoin huomaan että väsyn paljon helpommin, menen iltaisin 2tuntia aikasemmin nukkumaan mitä normaalisti olen mennyt.
Johtuvatko nämä oireet pillereistä?
Ja päähän on särkenyt melkein joka päivä, samoin huomaan että väsyn paljon helpommin, menen iltaisin 2tuntia aikasemmin nukkumaan mitä normaalisti olen mennyt.
Johtuvatko nämä oireet pillereistä?
Vastaukset 2
Vanhimmat
aiheuttaa mm. päänsärkyä. Toiseksikaan kaikki pillerit eivät sovi kaikille, voi olla että joudut sivuoireiden takia vaihtaa merkkiä, kenties sellaisiin mitkä sisältävät vähemmän hormoneja esim. yasmine tai yasminelle....Kehotankin sinua hakeutumaan lääkärille, jos oireet jatkuvat pitkään..
kun juuri nämä pillerit mitkä sain niin näissä pitäisi olla vähemmän hormoneja, merkki on mercilon.