Monikulttuurihihhuli

Tämä hihhuli, joka aiemmin nuoleskeli monikulttuuriväen ja ateistien pyllyjä, tuli lopultakin järkiinsä:
http://www.tiede.fi/keskustelut/viewtopic.php?t=33441
2105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihmisiä tulee aika-ajoin järkiinsä, valitettavasti vain aivan liian vähän.
Suurin osa suomalaisista kulkee median talutusnuorassa, ymmärtämättä itse kuka heitä ohjailee.

Äänestä

Se vasta onkin aivojen sisäinen vallan kumous, kun hyppää talutusnuorasta toiseen.

Aivopesty kiihkoilija voi joskus tehdä irtioton ja hypätä ääriliikkeen puolelle, kolmesti pahempien kiihkoilijoiden piiriin.

Lopulta sitten, ehkä, palata takaisin lähtöpisteeseen ja miettiä josko sitä alkais itsekin ajattelemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuli järkiinsä. kirjoitti:

Tämä hihhuli, joka aiemmin nuoleskeli monikulttuuriväen ja ateistien pyllyjä, tuli lopultakin järkiinsä:
http://www.tiede.fi/keskustelut/viewtopic.php?t=33441

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu