Yöllä jo tein avauksen vahingonilosta palstalla.
Kauhajoen tapaus toikin heti samaisen huonosta itsetunnosta kärsivän ryhmän iloittelemaan nuorison kuolemista.
Ja kuten Jokelan tapahtumat ja Estonia-onnettumuus niin nytkin syy vahingonilolle pitää keksiä omassa mielikuvituksessaan ja tuoda se esille muka totena.
Vahingoniloiset haaskalla
6
229
Vastaukset
- Ab Shalom
Närästääkö jos ampuja ei olekaan helluntailainen?
- ????????????
Voitte pitää kunnian ampumisesta, se oli ilmeisesti luterilainen. Joten se siitä
- B B dsahalom
Jaah, "ei olekaan helluntailainen? "
Mistäs niin varmasti itse tiedät,että on?
- surun aika
Työnnät vain heitä luotasi.
Annat muiden kivun ja harhan heijastua itseesi ivana. Älä ota itsellesi pilkkaa muiden eksymisestä.
Anna armon käydä oikeudesta. Muista kaikkia, jotka kärsivät ja kohtaa se myötätunnolla.
Surun ja hiljaisen läsnäolon aika. - kenttäkoe
Sinunkaltaistesi lisääntyminen ei ole vähentänyt inhimillistä pahoinvointia vaan pikemminkin päinvastoin.
Ja homma toimii samaan suuntaan edelleen kiihtyvällä vauhdilla. päättömästi!
* Yksikään uksovainen ei ole "vahingoniloinen mistään, saati nuorten kuolemista, nyt Kauhajoella, ja edellinen Jokelassa, ja muut ikävät tapaukset, joissa on nuoria menehtynyt.
* Varo vähän sanojasi, ja pidä kurissa sun syyttävä sormesi jonka ahnaasti aina käännät uskoviin, keksien omaperäisiä syitäsi, millä heistä saadaan syyllisiä ja manipuloivia toisten hätää käyttäen, omaksi hyödyksi.
* Sinulla ei vielkään, näiden vuosien aikana ole selvinnyt mitään uskovaisen ihmisen elämän filosofiesta, ja periaatteista, pidät vaan heitä ikäänkuin rikollisina ja mihinkään hyvään kelvottomina vätyksinä, olet keiroutunut ja turhautunut ajatuksiltasi.
* Olet raukkamainen kriitikko, et voi hyväksyä tosiaositakaan, et voi antaa tunnustusta missään kohtaa uskovaiselle, olet läpeensä pahan palveluksessa, eikä se ole enää tavallista ateismia, sinulla on uskovia tuhoava henki sisälläsi, joka sinua ohjaa, ja siksi sun päättelytkin ovat välillä ihan pöhköjä ja asiaan mitenkään liittyviä tokaisuja, koska et pysty ajattelemaan puolueettomasti ja tasapuolisesti, elät vihassa! Viha on voimana ja innovaation luojana sisimmässäsi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901323
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85842
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?51720Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t251612Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311597Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 53574
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7570