Jaa että missäköhän tämä yhteiskunta sitten on mennyt totaalisesti perselleen kun se tuottaa jatkuvaa väkivaltaa?
Muistutus: Aseet eivät tapa
vaan ihmiset
8268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
taas tuota kansainvälisen kivääriliiton paska propagandaa! aseet on tehnyt ihminen, ja tappamista varten, että se siitä!
Olihan taas fraasi!
Miksi ihminen on kehitellyt aseita?
TAPPAAKSEEN!
Sinulle on ase ilmeisesti mulkun jatke.
Suosittelen, että koetet tulla toimeen sillä alkuperäisellä pililläsi.
ja jutun ydin on se, että yhteiskunnan arvoissa ja moraalisissa perusteissa on jo jotain helvetisti pielessä, jos se tuottaa tällaista paskaa. Siihen ei pelkkä aseiden kieltäminen auta. Ja samat sanat edellisen viestin kirjoittajalle.
kiristäminen auttaa, kuten hallituksen pääministeri Matti Vanhanen ehdottaa? Miksi juuri aselakeihin liittyi ensimmäisenä hallituksen huomio?
Voisi kuvitella, että yhteiskunnassa, joka tuottaa jatkuvasti väkivaltaa, on jotain perustavanlaatuisempaa vialla kuin pelkät aselait!
että missä vaiheessa ihmiset ovat alkaneet ostaa massamurhia? Muodikasta?
Meillä suomessa vaan on oikeasti surkea paskahousupoliisi ja saamattomat poliitikot. Poliitikoille kenkää ja poliiseille kunnon koulutus. Tässsä tilanteesa ei ollut mitään uutta. Poliitikko reppanat eivät viimeksi vaivautuneet tekemään mitään ja nyt ennen kunnallisvaaleja selitellään kaikkee paskaa. poliisi olis voinut lisätä oikeasti koulutustaan asian tiimolita. Kokemustahan noilla vellihousuilla oli jo edellisestä teurastuksesta.Koko poliisijohto hyllylle KIITOS
Aseiden hallussapitäjät ampuvat toisia huomattavasti suuremmalla todennäköisyydellä kuin ne, joilla ei ole asetta hallussa...
Aseita on ollut aina saatavilla, vanhoina aikoina paljon helpommin kuin nykyään. Koulujakin on ollut jo sata vuotta. Mutta näitä hulluja on ilmestynyt vasta nyt. Kyllä jokin muu nyt mättää kuin aseet.