Nuoret ovat idiootteja

Miten te oikein kasvatatte niitä kersojanne kun niillä ei tunnu päässä liikkuvan kuin silmämunat:
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/36161-matti-saaren-kaima-teki-rikosilmoituksen
3122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

aivan, en minäkään

no, nyt kaveri sai ilmaista mainosta oikein roppakaupalla ja kaikki mainoshan on hyvää mainosta

Äänestä
  • Maailmassa on varmasti paljon ihmisiä joista sinä et ole kuullut. Sohvaperunoilla on tunnetusti huono yleistieto.

    Äänestä

niin me ollaan, mut ei sentään niin hönöjä, että sua äänestettäisiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


--kansanedustaja-- kirjoitti:

Miten te oikein kasvatatte niitä kersojanne kun niillä ei tunnu päässä liikkuvan kuin silmämunat:
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/36161-matti-saaren-kaima-teki-rikosilmoituksen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu