Espoolainen äänestäjä

Älä äänestä kuntavaaleissa henkilöitä, jotka ajoivat ja kannattivat Espoon sähkön myymistä Eonille ja Fortumille.

Heillä ei ole puhtaat jauhot pusissa.
Joku taho veti välistä.
2159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

seuraavat tyhmät kaupat. Parempi jättää äänestämättä kokonaan sillä voi eniten vaikuttaa poliitikoihin. Älhainen äänestysprosentti tulee taatusti julkisuuteen kansainvälisessä mediassa.

Äänestä
  • Äänestämisen aika on ohi. Nyt tarvitaan suoraa kansalaisvaikuttamista/toimintaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vuosisadan tyhmin kauppa kirjoitti:

Älä äänestä kuntavaaleissa henkilöitä, jotka ajoivat ja kannattivat Espoon sähkön myymistä Eonille ja Fortumille.

Heillä ei ole puhtaat jauhot pusissa.
Joku taho veti välistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu