Olet ihana nainen. Moni mies itseni lisäksi haluaisi varmasti rakastella kanssasi,mutta sisäministeriksi sinusta ei ole. Sinua on kiva katsella,mutta jätä nyt se virkasi jollekulle muulle sellaiselle henkilölle,joka ymmärtää näistä asioista niin paljon ,että pystyy kertomaan mielipiteensä asioihin,joita kysytään. Ajattelen sinun parastasi kehottamalla sinua nopeasti eroamaan tehtävästä,koska en halua sinun menettäväsi täysin noita kauniita kasvojasi.Tiedäthän sen että toimittajien tivaus ja painostus jatkuu.Onhan se nyt selvää,että on paljastunut poliisin yleinen leväperäisyys aselupia myönnettäessä.Jopa aselain laiminlyöntiä on poliisin toimesta harjoitettu jo pidempään.Tämä on tullut jo kaikille selväksi. Eikö tässä maassa voida sitä ääneen virallisesti myöntää?? Näköjään ei.Asiaa on pyritty kaiken aikaa vaan peittelemään. Anne näytä esimerkkiä siis ja eroa!!!
Anne Homlund
Olet söpö!!
5210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hän on aivan asiallinen ihminen tehtäväänsä. Hallitus päättää yhdessä asioista, ei ne kaikki ole Annen päätettävissä. Tavallinen nainen... ei kuitenkaan minun suosikkini. Sari on nätti, vaikka ei missityyppä ollenkaan. ;=))" Juumorilla" ystävä hyvä! Huonompiakin hallituksia on ollut.
vaan riittääkö se ? Sanoit hallituksen tekevän yhdessä päätöksiä,mutta mitä oikein pitäisi tapahtua,jotta hallitus tekisi jotain nopeasti.Nythän Anne sanoo,että heti Jokelan jälkeen asioita alettiin harkitsemaan ja nyt sanotaan,että mietitään millaisella linjalla edetään ja että keväällä on "jo" jotain tuloksia nähtävänä. Eli siis toisin sanoen mitään ei ole tehty.En syytä siitä sisäministeritärtä.Näyttää vain siltä ettei hänellä ole oikein mitään henk.koht. käsitystä mistään asiasta,kun kerran mielipidettäkään ei mihinkään kysymykseen uskalla sanoa. Juumori on nyt vähän kaukana tästä,mutta eiköhän sen aika tule taas myöhemmin .
Yhtä perkelettä, että mentiin EU:n, silloin kun mentiin, mutta Lipponen(teikäläisiäkö?) oli jo suunnitellu kaiken valmiiksi. Ensin äänestää aivopestyt suomalaiset, sitten ruotsalaiset, jotka ovat liiaksikin tottuneet luottamaan suomalaisten osaamiseen.
sanoit että hunompiakin hallituksia on ollut. Kävin mielessäni läpi näitä Suomen hallituksia aina tuonne 50 luvulle asti. Enkä löytänyt huonompaa. On niitä saattanut ennen sotia ollakkin,mene ja tiedä ?
No kuinkas kävisi: Aho- Viinanen? Hyvin natsais jos joku olisi ehdottanut. Juumorilla...