..vielä tehdä? no ei nähtävästi..tuhmia erroottisia pätkiä on kateltu kolme karhua korkattu kolmatta drinksuu alan ottaa saunalahtee..nahkahosut heitetty nurkkaan..kitara seinällä.-.pensselit tärpätissä.. villasukat jalassa.. musa soimaan ja viikonloppuu viettää kippis saunalahden kautta..
pitikö tänään töitä..
14
267
Vastaukset
- kbasa
kun on nahkapøkat nurkassa ja villanderit jalassa :-)
..pervokkimaiseen rokkityyliin.. mitä on oikea rokkari ilman nahkahousja? sekä vapaa-ajalla..saukonnahkapökät plus ne villanderit....ajattelin että baijerilaiseen tyyliin..
joo -o..oon ihan varma että tähän viestiin vastasi jokin muukin..ja mäkin vastasin..katoavien viestien aikako ? taaasko?- kbasa
pervokki kirjoitti:
..pervokkimaiseen rokkityyliin.. mitä on oikea rokkari ilman nahkahousja? sekä vapaa-ajalla..saukonnahkapökät plus ne villanderit....ajattelin että baijerilaiseen tyyliin..
joo -o..oon ihan varma että tähän viestiin vastasi jokin muukin..ja mäkin vastasin..katoavien viestien aikako ? taaasko?ne vaan jatkavat eloaan toisessa ulottuvuudessa :-O
kbasa kirjoitti:
ne vaan jatkavat eloaan toisessa ulottuvuudessa :-O
..näkö/ajatus/tuntokykyni yltää vain huuhaalle.. onhan noita ulottuvuuksia..reaalielämässäkin jopati viisi..tai ainakin neljä siitä huolimatta että elämme vissiin kolmiulotteisessa maailmassa..
- kbasa
pervokki kirjoitti:
..näkö/ajatus/tuntokykyni yltää vain huuhaalle.. onhan noita ulottuvuuksia..reaalielämässäkin jopati viisi..tai ainakin neljä siitä huolimatta että elämme vissiin kolmiulotteisessa maailmassa..
mutta sen paa høyrysi siihen malliin etta siina oli laskuvirhe :-)
kbasa kirjoitti:
mutta sen paa høyrysi siihen malliin etta siina oli laskuvirhe :-)
..olla kyllä 11 on vähän liikaa..ulottuvuus on iso asia ja jos niitä ne viisikin on niin on siinäkin kestämistä..noh kun kattoo ysäri alun tietsikoita..kuvalehtia niin siellä oli juttuu.. katsos kun minä luen tieteen kuvalehteä että voin päteä edes jollakin..
- kbasa
pervokki kirjoitti:
..olla kyllä 11 on vähän liikaa..ulottuvuus on iso asia ja jos niitä ne viisikin on niin on siinäkin kestämistä..noh kun kattoo ysäri alun tietsikoita..kuvalehtia niin siellä oli juttuu.. katsos kun minä luen tieteen kuvalehteä että voin päteä edes jollakin..
telkkarista..
mutten oo varma tuliko se tyttaren aamushowssa ison ja pienen kokin mainostauolla :-) kbasa kirjoitti:
telkkarista..
mutten oo varma tuliko se tyttaren aamushowssa ison ja pienen kokin mainostauolla :-)..voin olla sekasin ja mokata täysin mutat onko tämä tyttöresi kbasaliina? se joka näki hypervoki suprkalstarineen ja hirveineen..
- kbasa
pervokki kirjoitti:
..voin olla sekasin ja mokata täysin mutat onko tämä tyttöresi kbasaliina? se joka näki hypervoki suprkalstarineen ja hirveineen..
etka mitaan mokanna..
kbasaliina on armas ihana mussuli :-) kbasa kirjoitti:
etka mitaan mokanna..
kbasaliina on armas ihana mussuli :-)..jäi silloin vaan mietityttää kuka ihme on koobasaliina.. kun tuo pervoliina on meistsin TOOOOdella rakas..vuosia sitten maailamn melskeisiin kadonnut pikkusisko joka saapuu silloin tällöin huuhaalle nolaamaan meikäläisen..syyllienne oon ehkä itsekin.. no onneks ei oo täällä..
- kbasa
pervokki kirjoitti:
..jäi silloin vaan mietityttää kuka ihme on koobasaliina.. kun tuo pervoliina on meistsin TOOOOdella rakas..vuosia sitten maailamn melskeisiin kadonnut pikkusisko joka saapuu silloin tällöin huuhaalle nolaamaan meikäläisen..syyllienne oon ehkä itsekin.. no onneks ei oo täällä..
melkonen stoori pervoliinaan liittyy :-)
kbasa kirjoitti:
melkonen stoori pervoliinaan liittyy :-)
..linssikeiton ja tuota vissin seiska drinksun.. joo liinat on liinoja mutta pelottavaa onko tuo liinakin vain yksi pervokin monista huuhaa persoonallisuuksisat..pelottavaa eikö totta.. sen vuoksi aina kantttaa.. REKKAUTUA..olla NIKKI.. ettei kukaan koopää pääse heiluu.. mitä kävi kilebasalla ja mckielibeelle..oliko se sitte joku skottiserrkk?? kolme kerrytaa kas väärää näppäinti piskatti ja sitten tuli vasta kymysysmerkki..
- Alien-8
Mut pidähän varas,että aamuksikin jää jotain.Voipi nimittäin olla pientä päänsärkyä,ja suussa kissanpskan maku;)Kippistä vaan,vaikka otankin ite vasta ensiviikolla Tallinnanlaivalla.
..sanoa että paha makuu aamulla tulee vain jos on vetänyt olutta..jos kirkkaita on kirkkampi makukin suussa.. joo pistin tähtianiksia pieneen määrään 0,2seen saunalhtee..ja jon nyt tuoksu on sellanen että hyvää anisviinaa siitä tulee.mutta tämähän vain on testi..ei tahdo ostaa pernottia pastista eikä ouzoa..turhan tyyristä jos voi itsekin väsätä..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1566384Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto745286Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143705Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213330Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1272561Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712306Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12068Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271628Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191516- 821235
