Homma on hanskassa

Osa haluaa kokeilla isompaa tuontiautoa kalliimmilla käyttökuluilla ja osalle se uuden takuu, pienet käyttökulut ja kokolailla ehdoton käyttövarmuus on tärkeintä.

Nythän vallitsee aika tasapainoinen tila jossa hinnat ovat molemmissa ryhmissä kohdallaan. Eikö vain?
5860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei tässä mitään tasapainoa ole kun edelleen ajellaan euroopan kalleimmilla autoilla.

Äänestä
  • Sen verran mitä autot oli Belgiassa halvempia oli asuminen ja ruoka olivat kalliimpia. Hyvä palkka upposi elämiseen joten täällä on kyllä aika oikea taso.

    Äänestä

Aamulla vein autoni huoltoon. Kiinnitin korjaamon pihassa huomiota tuontimersuun. Oli siistin näköinen. Kysäisin, että lämppärin laittoonko on tuontiauto tullut.
Kaverit naureskelivat, että on "100 tkm ajetussa" mersussa hieman enemmän laittoa. Eikä ollut heidän mukaansa ensimmäinen.

Äänestä
  • miksi moinen ei amatööriltä "onnistuisi" Saksassakin.

    Äänestä

  • sairastunut.
    PS.down ya'go maaannnnn.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Harri kirjoitti:

Osa haluaa kokeilla isompaa tuontiautoa kalliimmilla käyttökuluilla ja osalle se uuden takuu, pienet käyttökulut ja kokolailla ehdoton käyttövarmuus on tärkeintä.

Nythän vallitsee aika tasapainoinen tila jossa hinnat ovat molemmissa ryhmissä kohdallaan. Eikö vain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu