Jokaisen suomalaisen kirjahyllyssä tulisi olla paras lääkärikirja mikä on kirjoitettu. Se on Ellen Whiten "Suuren lääkärin seuraajana."
Sitten yksi asia vielä. Jotkut väittävät että taivaassa on lihansyöjiä. Miten voisi olla kun siellä ei tapeta. Taivaaseen >EI< todellakaan pääse YHTÄÄN lihansyöjää.
Tiesittekö, että sianliha aiheuttaa pahoja reumatismioireita ja jopa spitaalia! Totta, nämä on todistettu lääketieteessä.
Ajatelkaa, Ellen White sai Jumalalta
9
118
Vastaukset
- aivan noinkaan mene
Olen varma, että taivaaseen pääse lihojenkin syöjiä, eri asia on saastaisten ja kiellettyjen eläinten lihan syöjät, koska niistä kaikista tulee loppu sanoo HERRA.
- ennakointitapaus
Geenimanipoloidun soijan himosta kärsivistä tulee loppu alta aikayksikön.
- näiden ruokaohjeiden
kanssa. Eiköhän se Jumala sitten siellä järjestä meille sellaista ruokaa joka on hyvää ja terveellistä. Apostoli Paavali kehoitti syömään murehtimatta omantunnon tähden kaikkea mitä lihakaupasta löytyy. Koskee tietenkin vain tätä maanpäälistä elämää.
Taivaassa on sitten aivan uusi järjestys kaikessa: Raamatun mukaan uudessa maassa, ja uusissa taivaissa, jotka Herra lopuksi luo petoeläimetkään eivät enää syö lihaa, vaan ruohoa, kuten raavas.
"Eri maa, eri valuutta!"
Jumala on antanut mautkin ihmiselle ja varmasti taivaan ruokaa ei kukaan lähtisi enää sianlihapaistiin vaihtamaan. Jumala tietää, että mikä on meille parhaaksi, luotetaan siihen. näiden ruokaohjeiden kirjoitti:
kanssa. Eiköhän se Jumala sitten siellä järjestä meille sellaista ruokaa joka on hyvää ja terveellistä. Apostoli Paavali kehoitti syömään murehtimatta omantunnon tähden kaikkea mitä lihakaupasta löytyy. Koskee tietenkin vain tätä maanpäälistä elämää.
Taivaassa on sitten aivan uusi järjestys kaikessa: Raamatun mukaan uudessa maassa, ja uusissa taivaissa, jotka Herra lopuksi luo petoeläimetkään eivät enää syö lihaa, vaan ruohoa, kuten raavas.
"Eri maa, eri valuutta!"
Jumala on antanut mautkin ihmiselle ja varmasti taivaan ruokaa ei kukaan lähtisi enää sianlihapaistiin vaihtamaan. Jumala tietää, että mikä on meille parhaaksi, luotetaan siihen.Mitäs ihmettä siellä taivaassa nyt enää mitään syödään - sen enempää possua kuin porkkanoitakaan sun muuta lehtiselleriä. Eihän siellä Piplian mukaan ole enää sen enempää nälkää kuin janoakaan, joten mitästä hullua siellä mitään syömään...
- ainakin luulen
Epiktetos kirjoitti:
Mitäs ihmettä siellä taivaassa nyt enää mitään syödään - sen enempää possua kuin porkkanoitakaan sun muuta lehtiselleriä. Eihän siellä Piplian mukaan ole enää sen enempää nälkää kuin janoakaan, joten mitästä hullua siellä mitään syömään...
että taivaassakin syödään eikös Jeesuskin syönyt opetuslastensa kanssa ylösnoustuaan kuolleista?
ainakin luulen kirjoitti:
että taivaassakin syödään eikös Jeesuskin syönyt opetuslastensa kanssa ylösnoustuaan kuolleista?
>> Kyllä minä
ainakin luulen 29.9.2008 klo 09.54
että taivaassakin syödään eikös Jeesuskin syönyt opetuslastensa kanssa ylösnoustuaan kuolleista? >>
Tjaah! Mutta eikös se ylösnousseen Jeesuksenkin yhteinen syöminen oppilaittensa kanssa tapahtunut täällä maan päällä eikä missään taivaassa? Emmaus ja Galilean merenrantahan ovat täällä maisessa Palestiinassa eikä missään "Orionin portin takana".- taivaassakin
Epiktetos kirjoitti:
>> Kyllä minä
ainakin luulen 29.9.2008 klo 09.54
että taivaassakin syödään eikös Jeesuskin syönyt opetuslastensa kanssa ylösnoustuaan kuolleista? >>
Tjaah! Mutta eikös se ylösnousseen Jeesuksenkin yhteinen syöminen oppilaittensa kanssa tapahtunut täällä maan päällä eikä missään taivaassa? Emmaus ja Galilean merenrantahan ovat täällä maisessa Palestiinassa eikä missään "Orionin portin takana".ja olemmehan siellä "vain" tuhat vuotta, ikuisuus kuitenkin asutaan täällä, uudeksi luodun maan päällä, viljellen ja kasvattaen oman ruokamme ja rakentaen omat talomme, ilman saiaruksia tai vastoinkäymisiä, ikuisessa onnessa elellen. Hokuttelevaa elämää siis luvassa!
- sovinnolla
taivaassakin kirjoitti:
ja olemmehan siellä "vain" tuhat vuotta, ikuisuus kuitenkin asutaan täällä, uudeksi luodun maan päällä, viljellen ja kasvattaen oman ruokamme ja rakentaen omat talomme, ilman saiaruksia tai vastoinkäymisiä, ikuisessa onnessa elellen. Hokuttelevaa elämää siis luvassa!
Jätetään tuo sovinnolla teille adventisteille ja jehoville.
Onhan teillä tulevasta yhteiset haaveetkin .
1.Johanneksen kirje:
3:2 Rakkaani, nyt me olemme Jumalan lapsia, eikä ole vielä käynyt ilmi, mitä meistä tulee. Me tiedämme tulevamme hänen kaltaisikseen, kun hän ilmestyy, sillä me saamme nähdä hänet sellaisena, kuin hän on.
- fdksfsdkfjs
kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 953859
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli473245Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.1002857- 1362550
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki572490- 612408
Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1172407Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.212354Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv232336- 642100