Autokauppa ajaa

Kohta on housut täynnä autoalan kummisetägangstereilla.

Siinä on selittäjillä töitä kun loppuvuoden myyntiluvut julkaistaan aikanaan.

Autoala TULEE AJAMAAN PÄIN SEINÄÄ! Eikä itketä.
4789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kuules jästi. Autokauppa käy ja kovaa! Mitään syytä laman pelkoon ei ole, se on Amerikkaa se.
Auto kannattaa ostaa nyt jos kerran tarvitsee!

Äänestä

Näin se vain tulee käymään.Lama on tosiasia,eikä sitä parane kaunistella.Tuulipukukansa ei tuo enää hiekkaa niihin lasipalatseihin.Helpottaahan se siivoojia.Autokauppiaita odottaa kortisto.Se joka pystyy pitämään entisen,sekin on hyvä asia.Olen pannut osakkeet rahaksi jo tammikuussa.Näin sen silloin,mitä tästä seuraa.Onneksi omaan nuita ennustajan lahjoja.

Äänestä
  • Myit osakkeet ja ostit pösön ; ))

    Äänestä

Katotaan kauanko nyt pantataan syyskuun myyntilukuja. Jos myyntiluvut on plussaa, tulee tiedote nopeasti julkisuuteen. Jos miinusta, sitten julkaistaan tilasto myöhässä vaivihkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


päin seinää kirjoitti:

Kohta on housut täynnä autoalan kummisetägangstereilla.

Siinä on selittäjillä töitä kun loppuvuoden myyntiluvut julkaistaan aikanaan.

Autoala TULEE AJAMAAN PÄIN SEINÄÄ! Eikä itketä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu