Miksi huomaan joka paikassa, että miehet joiden kanssa pyörin ovat aina niitä itsevarmimpia ja komeimpia tapauksia mitä löytyy? Nyt puhun varsinkin baari-illoista. Tämä on ehkä omaa epävarmuuttani, mutta miksi he haluavat aina jutella kanssani?
Tuntuu vaan, että kun esim. työpaikalla(olen isossa firmassa) näkee näitä miehiä, niin he eivät hirveästi noteeraa, mutta sitten kun baarissa näen heitä, niin he tulevat luokseni ja kehuvat minua maasta taivaisiin kuinka upea olen ja kuinka ujouteni on niin seksikästä jne.jne.
Onko tuo yritys saada seksiä vai mahtavatko he oikeastikin tarkoittaa sitä, että ujous on viehättävää?
Olen vain jotenkin nyt hyvin hämmentynyt, sillä viikonloppuna oli ystävän polttarit, jonne tuli paljon porukkaa työpaikaltani, niin vietin lähes koko illan yhden työpaikkamme ehkä vetovoimaisimman henkilön kanssa. Ja täytyy myöntää, että pussailtiinkin vähän. Tämä ei siis ole eka kerta.
Näytänkö vain helpolta pillulta tietynlaisen ujouteni vuoksi?
Kun saa vain parempitasoisempia?
5
707
Vastaukset
- Jag12
Miehenä jos aikoo saada naiselta, kannattaa suunnata omaa tasoa alempien suuntaan. Silloin nainen saa tasokkaamman miehen ja mies seksiä. Kumpikin voittaa.
Kaipa se on niin, että itsevarmoja pelimiehiä on niin paljon suhteessa iskettävän oloisiin naisiin, että tuollainen aloittajan mainitsema asetelma syntyy. - Auts (N)
Töissä sinua ei noteerata, mutta baarissa kyllä. Vaikuttaa pahan kerran siltä, että olet tarpeeksi nätti ja tarpeeksi helppo, mutta ketään ei kiinnosta, onko päässäsi yhtään mitään.
Pieni pussailu kuvailemassasi tilanteessa tarkoittaa sitä, että seuraavalla kerralla on tarjolla kummallekin enemmän. Olet siis duunissa edelleenkin ilmaa, mutta pöksyihin kyllä pyritään.
Jarrua nyt. Jos joku on sinusta kiinnostunut muunakin kuin helppona sänkyseurana, he kyllä lähestyvät sinua selvin päin muuallakin kuin baarissa - ja puheenaiheet koskevat muita juttuja kuin upeuttasi ja seksikkyyttäsi. - -niinukka
että ujous on aika lievää sorttia, sillä viestistä paistava itsekehu ja todellinen ujous taitaa sulkea toisensa pois...
- Mieti mitä haluat
No jos sinusta ei olla selvinpäin kiinnostuneita, mutta baarissa/muuten huppelissa
alat muka olemaan kovinkin ihana, niin kyllä se pelkkään pillunmetsästykseen
pahasti viittaa.
Kuten joku jo sanoikin: Jos haluaa maksimoida mahdollisuuden intiimiin
kanssakäymiseen baari-illan päätteeksi, kannattaa yrittää hiukan
vaatimattomamman näköisiä naisia. He ovat luultavasti otetumpia
komean miehen lepertelyistä kuin huikean kaunis nainen, jonka perään kuolataan
joka paikassa. ... voisin ehkä jopa vannoa, että seksiä havittelevat. Tosin tämähän ominaisuus kuuluu suurimpaan osaan miehistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j492318- 262143
Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.271535Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!161454- 1241417
- 191083
Tiedätkö nainen sen tunteen
Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.71974Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta
Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut117944Mikset päästä irti ja hae apua
Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad89934Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta
Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva333883